Reklama

Reklama

Przeniosą zielony rynek w inne miejsce?

Opublikowano: wt, 3 lis 2020 13:55
Autor:

Przeniosą zielony rynek w inne miejsce? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Kolbuszowscy urzędnicy zastanawiali się nad tym, czy nie należy przenieść zielonego rynku na nowe miejsce. Magistrat przygotował ankietę w celu zebrania opinii mieszkańców. Jaką informację zwrotną otrzymał?

Początkiem lipca Urząd Miejski w Kolbuszowej przeprowadził ankietę wśród mieszkańców. Głównym celem badania była opinia społeczności na temat funkcjonowania placów targowych w mieście. 

164 głosy 

Wyniki miały pokazać samorządowcom, czy mieszkańcy chcieliby funkcjonowania jak do tej pory dwóch placów targowych przy ulicach Zielonej i Wolskiej, czy woleliby, aby utworzony został jeden, duży plac targowy przy ul. Wolskiej.

- Przed przystąpieniem do działań zmierzających do opracowania koncepcji zagospodarowania, kluczowym rozstrzygnięciem jest to, czy mają funkcjonować dwa place targowe jak dotychczas, czy wolą społeczeństwa jest zorganizowanie i zainwestowanie w jeden plac targowy

- poinformował magistrat w związku z interpelacją radnego Mirosława Kaczmarczyka. 

Po 10 sierpnia ankiety zostały zebrane i policzone. Ankietę w wersji papierowej można było pobrać przy wejściu głównym w urzędzie, natomiast wersję elektroniczną można było pobrać ze strony internetowej magistratu.

Złożonych zostało w sumie 176 ankiet: 12 przesłanych internetowo i 164 wrzuconych do urny. Za tym, aby funkcjonował jeden plac targowy przy ul. Wolskiej, opowiedziały się 83 osoby, natomiast za utrzymaniem stanu obecnego, czyli dwóch placów targowych było 93 osoby.

- Ewentualne dalsze działania będą podejmowane po konsultacji z radnymi Rady Miejskiej w Kolbuszowej

- poinformował Krzysztof Matejek, sekretarz gminy. 

Radny interweniuje

Pomysł ten wziął się względu na oczekiwania mieszkańców Kolbuszowej, dotyczących poprawy stanu placów handlowych i potrzebą opracowania dokumentacji na ich modernizację.  

Po zebraniu ankiet i opracowaniu jej wyników zostaną podjęte dalsze kroki w celu opracowania dokumentacji. 

W tej sprawie interweniował radny Mirosław Kaczmarczyk. 

- W związku z wydarzeniami ostatnich miesięcy, zagrożeniem epidemiologicznym i zamrożeniem gospodarki mieszkańcy naszej gminy zetknęli się z palącym problemem mającym ujemny wpływ na jakość ich życia i funkcjonowania lokalnego biznesu, brakiem placu targowego z prawdziwego zdarzenia

- pisał w swojej interpelacji radny Mirosław Kaczmarczyk. 28 maja na biurko Krzysztofa Wilka, przewodniczącego Rady Miejskiej w Kolbuszowej, trafiło pismo radnego Kaczmarczyka. Samorządowiec podkreślił, że wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców naszego regionu, podsunął kilka rozwiązań.

- Jestem przekonany, że taka inwestycja, przez lata odsuwana niestety na plan dalszy, będzie doskonałym rozwiązaniem służącym całej społeczności lokalnej

- napisał radny do przewodniczącego prezydium.


CZYTAJ TAKŻE: Zmarły 2 osoby w powiecie kolbuszowskim zakażone koronawirusem [wtorek, 3 listopada]


Rajca chciał także, aby w planie budżetu na rok 2021 znalazły się pieniądze na realizację inwestycji budowy placu lub placów targowych opartej na wypracowanej koncepcji.

- Jestem przekonany, że taka inwestycja, przez lata odsuwana niestety na dalszy plan, będzie doskonałym rozwiązaniem służącym całej społeczności lokalnej

- podkreślił Kaczmarczyk

- Oczekują jej mieszkańcy, producenci płodów rolnych i przedstawiciele miejscowego handlu

- apelował radny.

Jakie kroki podejmie Urząd Miejski w Kolbuszowej? Do tematu wrócimy. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (2)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • rok temu | ocena +0 / -0

    tomek

    Radny Kaczmarczyk to niech się zajmie tym na czym się zna i podobnie inni radni , .Zbiera się towarzystwo , którzy kombinuje co by tu jeszcze zepsucie jeszcze!!!!!! i za te pomysły z pieniędzy podatnika płaci się im diety!!!!

  • rok temu | ocena +0 / -0

    ambrozy

    jak mozna wymyslec tak durny pomysl zeby zwyczjnie ankiet nie rozdawac przy wejsciu na plac targowy zeby wypowiedzieli sie ludzie ktorzy na co dzien korzystaja wlasnie z takiej formy zakupow ?? co za bencwal to wymyslil ze trzeba isc po ankiete do urzedu lub co glupsze odpowiadac online gdzie jak wiadomo masa kilientow takich bazarob to starsze osoby slabo radzace sobie z komputerami ?? kto byl tak madry ??