Reklama

Reklama

Przebudowa ulicy 11 Listopada w Kolbuszowej będzie kosztować ponad milion złotych. Prace ruszą niebawem

Opublikowano: pt, 9 mar 2018 14:46
Autor:

Przebudowa ulicy 11 Listopada w Kolbuszowej będzie kosztować ponad milion złotych. Prace ruszą niebawem - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Do 31 sierpnia ma się zakończyć remont ulicy 11 Listopada. Tymczasem uwagę radnych miejskich zwrócił przetarg na to zadanie. - Czy nie należałoby go unieważnić i ogłosić nowy? - dociekał na ostatniej sesji Jan Fryc.

Reklama

Wątpliwości samorządowca pojawiły się przy okazji uchwalania zmian w budżecie na sesji 22 lutego.

Jak poinformował Stanisław Zuber, skarbnik gminy, po przetargu okazało się, że kwota zabezpieczona w budżecie na przebudowę ulicy 11 Listopada (niecałe 812 tys. zł - przyp.red.) jest niewystarczająca. Najniższa oferta złożona na realizację tej inwestycji, jak zaznaczył, jest wyższa o 469 tys. zł. I właśnie taka kwota pojawiła się przy zwiększeniu wydatków na to zadanie.


Może unieważnić?

Wzrost kosztów zaniepokoił radnego Jana Fryca. - Jak najbardziej tę drogę zrobić trzeba, bo się to już dość długo ciągnie - mówił samorządowiec. - Czy jednak kwota wynikła z przetargu nie jest za wysoka? Koszt inwestorski, a przetarg to jest ponad 50 procent różnicy - alarmował radny, po czym wyszedł z dość śmiałą propozycją: - Czy nie należałoby przetargu unieważnić i ogłosić nowy? Może jest możliwość zmniejszenia tej kwoty?

Pełna świadomość

Jan Zuba, burmistrz Kolbuszowej, zaznaczył, że w żadnym wypadku nie dojdzie do unieważnienia przetargu, ponieważ wszystkie oferty, które wpłynęły, są dla gminy korzystne. - Kosztorys na to zadanie sięga prawie 1,9 mln zł. My w budżecie pokazaliśmy te 800 tys. zł z pełną świadomością, że dopiero po przetargu będziemy znali ostateczną kwotę - podkreślił włodarz gminy.

Burmistrz zaznaczył też, że przetarg cieszył się dużym zainteresowaniem wśród firm. - Propozycje złożyło pięciu oferentów, wszystkie poniżej wartości kosztorysowej. Jest to więc bardzo korzystne rozstrzygnięcie przetargu i zależy nam, żeby można było podpisać umowę - mówił Jan Zuba.

Co zostanie zrobione?

Przypomnijmy, że w ramach przebudowy ulicy 11 Listopada na odcinku nieco ponad 350 metrów zostanie położona nowa nawierzchnia asfaltowa. Zostaną odnowione chodniki, pojawi się ścieżka rowerowa, dodatkowe miejsca parkingowe (w sumie ma być 69 takich miejsc) i energooszczędne oświetlenie. Prace będą prowadzone także "w ziemi". Inwestycja zakłada bowiem budowę kanalizacji deszczowej oraz przebudowę gazociągu.

Nowa będzie również zieleń. Już teraz na próżno szukać drzew i krzewów, które rosły wzdłuż ulicy. Te musiały "zniknąć" do końca lutego (decyzja na wycinkę obowiązywała do 28 lutego). - Myśmy ten zakres prac wyłączyli z przetargu - poinformował burmistrz. - W drodze zapytania ofertowego wyłoniliśmy firmę, która podjęła się wycinki i usunięcia korzeni pni po wyciętych drzewach. Koszt tych prac to niecałe 10 tys. zł - dodał włodarz gminy.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (3)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 4 lata temu | ocena +0 / -0

  Mietek

  Czy gdzieś jest jakaś wizualizacja tej przebudowy, jakiś plan, zarys cokolwiek oprócz przytoczonych liczb (parkingi, nowa ziwleń itp.)? Czy na końcu okarze się, że to bubel jak na JPII. I czy prawdą jest, że ta ulica ma być jednokierunkowa?

 • 4 lata temu | ocena +0 / -0

  olka

  niech dobrze sprawdza architekta i wykonawce czy sie znaja na swojej pracy bo beda takie same jaja na JP2 i poprawki 4 miesiace po zakonczeniu a w tedy kasy napewno nie bedzie

 • 4 lata temu | ocena +1 / -0

  kolbuszowianin

  wkoncu sie wzieli za to dziadostwo ani to ładne było i zadnego porzytku z tego nie bylo wyrownaja zasieja ładna trawke i bedzie o wiele ładniej to wygladac jak z tym zywopłotem zmiana na plus