Reklama

Projekt "Kompetencje cyfrowe w  Gminie Kolbuszowa"

Opublikowano:
Autor:

Projekt "Kompetencje cyfrowe w  Gminie Kolbuszowa" - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Gmina Kolbuszowa wraz z partnerem projektu stowarzyszenie na rzecz wspierania rozwoju dzieci i młodzieży "Optimum" otrzymała dofinansowanie w wysokości ponad 125 tys. zł.

Za pozyskane pieniądze zostanie zrealizowany projekt "Kompetencje cyfrowe w  Gminie Kolbuszowa". Jego celem jest wzrost kompetencji cyfrowych 228 mieszkańców gminy w wieku 25-74 lata. Pozyskane pieniądze w całości pokryją koszt realizacji przedsięwzięcia.

Jego cel

Projekt przewiduje zajęcia z kilku obszarów związanych z potrzebami osób biorących udział w szkoleniu. Są to: 

Rodzic w Internecie

Moduł obejmuje między innymi takie zagadnienia jak bezpieczeństwo dziecka w Internecie czy korzystanie z podstawowych usług e-administracji;

Moje finanse i transakcje w sieci

To moduł dla tych, którzy chcieliby nauczyć się załatwiać skutecznie sprawy prywatne, biznesowe, finansowe i urzędowe za pośrednictwem Internetu;

Mój biznes w sieci

Moduł przeznaczony jest przede wszystkim dla przygotowujących się do otwarcia własnego biznesu. Uczestnik pozna dedykowane dla biznesu usługi e-administracji.

Działam w sieciach społecznościowych

Uczestnicy nabędą umiejętności pozwalające nawiązywać i kontynuować swoje znajomości, wykorzystywać i dzielić się swą twórczością.

Tworzę własną stronę internetową (blog)

Pozwoli tworzyć strony internetowe z wykorzystaniem popularnych kreatorów

Rolnik w sieci 

Przeznaczony przede wszystkim dla rolników, którzy chcą się dowiedzieć gdzie i jakie przydatne informacje, aplikacje i e-usługi mogą znaleźć w sieci, jak z nich bezpiecznie korzystać.

Kultura w sieci

Moduł ten przybliży uczestnikom, gdzie w internecie szukać ciekawych i przydatnych zasobów szeroko pojętej kultury i zasobów edukacyjnych z legalnych źródeł. Uczestnicy szkolenia zapoznają się z ogólnodostępnymi portalami prezentującymi dorobek polskiej kultury

Szkolenie

W każdym module uczestnicy poznają także, jak korzystać z podstawowych usług e-administracji z wykorzystaniem konta w ePUAP i profilu zaufanego w zakresie związanym z tematyką modułu.

Wszystkie szkolenia realizowane będą w wymiarze 16 h dydaktycznych w grupach do 12 osób. Uczestnicy otrzymają komplet materiałów szkoleniowych oraz catering. Więcej informacji o projekcie, dokumenty rekrutacyjne i szczegółowy opis proponowanych modułów zajęć znajdują się na stronach: www.kolbuszowa.pl/114-e-misja/4827-opis-projektu.html lub https://sp1kolbuszowa.edupage.org w zakładce "Kompetencje cyfrowe w Gminie Kolbuszowa" oraz pod nr telefonu 607 292 220. Organizatorzy zapraszają do udziału w projekcie. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE