Reklama

Projekt budżetu gminy Kolbuszowa na 2021 rok

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Bartosz Posłuszny

Projekt budżetu gminy Kolbuszowa na 2021 rok - Zdjęcie główne

Prace przy kolbuszowskim dworcu potrwają do końca listopada 2021 roku. Wartość przedsięwzięcia wynosi 6 405 163,18 zł, z czego dofinansowanie o łącznej kwocie ponad 2,6 mln zł pochodzi ze środków programu podmiejskiej kolei aglomeracyjnej i regionalnego programu operacyjnego. | foto Bartosz Posłuszny

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Co przyniesie 2021 rok dla gminy Kolbuszowa? Urzędnicy przedstawili projekt budżetu, są to jednak jeszcze plany. Ujęte inwestycje mogą zostać zastąpione innymi albo zostać przesunięte na kolejne lata. Przede wszystkim prowizorium muszą zatwierdzić radni miejscy.

Mieszkańcy mogą już sprawdzić plan wydatków i przychodów w nadchodzącym roku. Prowizorium budżetowe liczy 70 stron. Przedstawione są w nim między innymi dochody i dotacje w nowym roku budżetowym. Jak projekt budżetu komentuje jeden z samorządowców? 

Co w planach?

 

Gmina Kolbuszowa w przyszłym roku planuje, że na dokumentację pod budowę hydroforni strefowej wraz z budową sieci wodociągowej przy ul. Sędziszowskiej w Kolbuszowej Górnej wyda 50 tys. zł. Okrągłe 100 tys. zł ma zostać przeznaczone na rozbudowę drogi wojewódzkiej nr 987 relacji Kolbuszowa - Sędziszów Młp. (strona lewa w Przedborzu).

100 tys. zł prawdopodobnie będzie wynosiła dotacja dla powiatu na budowę chodnika przy drodze powiatowej relacji Trześń - Domatków - Bukowiec - Kupno. Analizując przyszłoroczne plany magistratu, można zauważyć, że nie brakuje inwestycji związanych z drogami na terenie gminy Kolbuszowa.

W planach znalazła się także dokumentacja na budowę drogi do przejazdu kolejowego w Widełce, Kupnie i Kolbuszowej Górnej. Łączny koszt to 150 tys. zł. 

Remontów ciąg dalszy 

 

W kolejnym roku kontynuowane będą prace nad budową podmiejskiej kolei aglomeracyjnej. W 2021 roku urząd planuje wydać ponad 5 mln 100 tys. zł. Blisko 600 tys. zł prawdopodobnie zostanie przeznaczone na budowę kontenerowej stacji dezynfekcji wody w Kolbuszowej Dolnej.

Jedną z większych inwestycji, jaką planuje magistrat za pół miliona złotych, to przebudowa oświetlenia. Taka modernizacja ma zostać wykonana na ul. Kościuszki łącznie z kanalizacją techniczną. Prace mają zostać wykonane z Polską Grupą Energetyczną. 

W prowizorium pojawił się też punkt dotyczący zieleni. - Ograniczenie problemów społecznych i gospodarczych w gminie Kolbuszowa poprzez nadanie nowych funkcji zdegradowanym terenom i obiektom wraz z zagospodarowaniem ich otoczenia - czytamy w projekcie. Na to zadanie urząd zamierza przeznaczyć blisko 5 mln zł.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy