Reklama

Pożary traw, sadzy i kolizja. Podsumowanie weekendowych akcji kolbuszowskich strażaków. Gdzie interweniowali?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Archiwum Korso Kolbuszowskie

Pożary traw, sadzy i kolizja. Podsumowanie weekendowych akcji kolbuszowskich strażaków. Gdzie interweniowali? - Zdjęcie główne

Strażacy interweniowali m.in. w Bukowcu, Wilczej Woli, Kolbuszowej Górnej czy Staniszewskiem. | foto Archiwum Korso Kolbuszowskie

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Kolbuszowscy strażacy od piątku do niedzieli (17-19 marca) interweniowali w sumie 5 razy na terenie powiatu kolbuszowskiego. Były pożary traw i nieużytków, sadzy, kolizja drogowa oraz nadłamane konary drzew. W jakich miejscowościach pojawiali się mundurowi?

Ostatni weekend nie należał do najspokojniejszych dla kolbuszowskich strażaków. Mundurowi pięciokrotnie wyjeżdżali do akcji na terenie powiatu kolbuszowskiego. Gdzie dokładnie i czego dotyczyły zgłoszenia? Informacje te przekazał w rozmowie z Korso mł. bryg. Paweł Tomczyk, przedstawiciel KP PSP w Kolbuszowej.

W piątek (17 marca) w Lipnicy (gm. Dzikowiec) miało miejsce zderzenie dwóch samochodów osobowych. Lekkie obrażenia w kolizji odniosła jedna osoba. Została przebadana przez Zespół Ratownictwa Medycznego. Na miejscu pracowali druhowie z miejscowej jednostki oraz JRG Kolbuszowa. Pisaliśmy o tym w artykule: Zderzenie dwóch samochodów osobowych w Lipnicy. Jednej osobie udzielana jest pomoc medyczna [MAPA]

Tego samego dnia o godz. 10:05 kolbuszowska straż pożarna otrzymała zgłoszenie o naderwanych konarach drzew w Staniszewskiem (gm. Raniżów). Na miejsce skierowano podnośnik z JRG Kolbuszowa oraz miejscowych strażaków OSP.

Dzień później, w sobotę (18 marca) dwukrotnie strażacy gasili pożary traw i nieużytków. Pierwsze zgłoszenie wpłynęło o godz. 11:05. Dotyczyło ono pożaru traw w Bukowcu w sąsiedztwie remizy OSP. Spaliło się około 6 arów. Pisaliśmy o tym tutaj: Trzy zastępy straży gasiło pożar nieużytków w Bukowcu [ZDJĘCIA]

Wieczorem w Kolbuszowej Górnej również doszło do pożaru nieużytków. Mundurowi otrzymali zawiadomienie o godz. 17:16. Na miejsce dyżurny kolbuszowskiej straży wysłał dwa zastępy - z OSP Kolbuszowa Górna i JRG Kolbuszowa. Spaleniu uległo około 20 arów suchej trawy.

W niedzielę (19 marca) mundurowi odnotowali jedną interwencję. W Wilczej Woli (gm. Dzikowiec) przed godz. 11 zapaliła się sadza w przewodzie kominowym. Na miejscu pracowały zastępy z PSP Kolbuszowa, OSP Lipnica i OSP Wilcza Wola.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy