Reklama

Trzy zastępy straży gasiło pożar nieużytków w Bukowcu [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Wysuszone trawy palą się bardzo szybko, a ogień łatwo się rozprzestrzenia i trudno nad nim zapanować. O tym przekonał się mieszkaniec Bukowca.

20 marca to początek astronomicznej wiosny. Wtedy też, jeżeli pogoda pozwala, zaczynają się porządki nie tylko w domach i garażach. Mieszkańcy powiatu kolbuszowskiego wykorzystują ciepłe dni na wypalanie traw i pozostałości roślinnych. Często ogień wymyka się spod kontroli. Wtedy z pomocą przyjeżdżają strażacy. 

Od dyżurnego Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kolbuszowej, dowiadujemy się o pierwszym zgłoszeniu pożaru traw. Wczoraj (sobota, 18 marca) do Bukowca (gmina Kolbuszowa), gasić pożar przyjechało trzy jednostki straży pożarnej. 
Na miejscu pracowały jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Bukowcu, Nowej Wsi i jeden zastęp państwowej straży pożarnej. 

Zgłoszenie kolbuszowska staż pożarna otrzymała po godz. 11, ogień rozprzestrzenił się na powierzchni trzech arów traw na terenie sołectwa Bukowiec. 

Ze statystyk komendy wojewódzkiej wynika, że za ponad 94 proc. przyczyn powstania tych pożarów odpowiedzialny jest człowiek.
Niefrasobliwość oraz ludzka bezmyślność powodują, że giną zwierzęta, płoną pobliskie lasy, domy, zabudowania gospodarcze. Każdego roku w takich pożarach życie tracą ludzie.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy