Reklama

Powstają bulwary nad Nilem. Jak będzie wyglądał efekt końcowy? [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Rozpoczęły się prace przy budowie bulwarów nad Nilem od mostu na ul. Parkowej w stronę budynku policji. Jest to kolejny etap rewitalizacji miasta. Projekt przewiduje budowę wzdłuż brzegu rzeki przestrzeni rekreacyjnej z terenem do aktywności ruchowej, spędzania czasu wolnego oraz integracji mieszkańców.

Aranżacja bulwaru w tej części zakłada:

  • budowę ciągu pieszo-rowerowego wzdłuż rzeki,
  • zamontowanie rzeźby plenerowej w formie kamiennego, sterowanego globusa z podświetleniem,
  • poprowadzenie alejek spacerowych wokół globusa,
  • ustawienie ławek i pergol,
  • montaż figurki krokodyla,
  • nowe oświetlenie i monitoring,
  • uzupełnienie zieleni: drzew, krzewów, zieleni niskiej oraz trawników.
- Planowo prace budowlane mają potrwać do grudnia 2021 roku. Inwestycja współfinansowana jest z Regionalnego Programu Operacyjnego oraz Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 

- czytamy w informacji na stronie kolbuszowskiego urzędu. 

Jak zapowiadają kolbuszowscy urzędnicy, tereny w centrum miasta zmienią się nie do poznania. Za ponad 4,4 mln zł zagospodarowane zostaną obszary wzdłuż Nilu. Inwestycję podzielono na trzy zadania. Jednym z nich była przebudowa ul. Parkowej w Kolbuszowej. Tam zaplanowane prace już wykonano.

Kolejne zadania dotyczą rewitalizacji terenów przy rzece.

- Obszar wzdłuż Nilu, obok kościoła, został już wyrównany i wkrótce będą prowadzone tam dalsze roboty budowlane. W pierwszej kolejności rozbudowany zostanie parking oraz jezdnia manewrowa przy cmentarzu parafialnym. Powstaną tutaj nowe miejsca postojowe

- informują pracownicy kolbuszowskiego magistratu.

Na terenie od ul. Parkowej do powstającego Domu Seniora będzie znajdować się amfiteatr dla publiczności z zadaszoną sceną plenerową. Zamontowane zostaną kurtyny wodne i wykonana fontanna multimedialna dla dzieci.

Pojawią się również obiekty do plenerowej aktywności fizycznej dla dzieci i młodzieży (stoły do gier, siłownia, zjeżdżalnia i tor saneczkowy dla dzieci, rampa dla deskorolkarzy).

Ponadto przy pomniku kardynała Stefana Wyszyńskiego powstanie murek, schody, płyta graniowa, niska zieleń i oświetlenie.

- Ostatnim etapem przedsięwzięcia będzie budowa ciągu pieszo-rowerowego od kładki na ul. Parkowej w stronę budynku policji. Na skwerze zamontowana zostanie rzeźba plenerowa w formie kamiennego, sterowanego globusa z podświetleniem oraz figura krokodyla. Poprowadzone zostaną alejki spacerowe z elementami małej architektury, oświetleniem i monitoringiem

- wyliczają pracownicy Urzędu Miejskiego w Kolbuszowej. 

Inwestycja w Kolbuszowej jest realizowana przy unijnym wsparciu. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy