Reklama

Powiat kolbuszowski. Wilczyca z młodymi podeszła pod samochód

Opublikowano:
Autor:

Powiat kolbuszowski. Wilczyca z młodymi podeszła pod samochód  - Zdjęcie główne

Wilki coraz cześciej widywane są w lasach w powiecie kolbuszowskim.

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI W Ostrowach Baranowskich wilczyca z młodymi podeszła pod samochód.

Dużym problemem jest to, że widywane coraz częściej wilki w lasach powiatu kolbuszowskiego przestają bać się ludzi i podchodzą coraz bliżej ich zabudowań. W ostatnim czasie mężczyźni pracujący w lesie w Ostrowach Baranowskich natknęli się na wilczycę z młodymi, która podeszła do samochodu. O problemie rozmawialiśmy z Jerzym Magdą, sołtysem Ostrów Baranowskich. 

Wilczyca z młodymi 

Samorządowiec z Ostrów, i zarazem radny powiatowy, poinformował nas o tym, że w Ostrowach Baranowskich i Tuszowskich wilki bytują cały czas. Jest to dość duża wataha licząca szacunkowo dziewięć osobników.

- Rozmawiałem z chłopakami, którzy pracowali w lesie. Spotkali wilczycę z młodymi, która podeszła do samochodu. Mają to nawet udokumentowane na zdjęciach

- mówi sołtys Magda

O wilkach pisaliśmy również tutaj: 

Nasz rozmówca podkreśla, że wilki przestają bać się ludzi i regularnie wychodzą na drogi i spotykane są na poboczach.

- Teraz jest lato, mają młode, to trzymają się w lesie, ale na jesień z tymi młodymi zaczną chodzić w stronę wioski, tak jak w tamtym roku

- mówi Jerzy Mada, który wspomina, że w ubiegłych latach drapieżniki te zagryzały owce w gospodarstwach w Ostrowach Baranowskich i Tuszowskich. Podkreśla on, że jest to duży problem, ponieważ wilki, które z natury powinny bać się człowieka, są coraz śmielsze. 

Jerzy Magda podaje, że w tamtym roku wataha, która na dobre zadomowiła się w Ostrowach Baranowskich i Tuszowskich, szacowana jest na dziewięć sztuk. Prawdopodobnie od strony Nowej Dęby, od strony poligonu, Krzątki i Porąb Dymarskich podchodzi jeszcze inna wilcza rodzina. Sołtys nie ma złudzeń i zaznacza, że w tym roku wilcze stado z pewnością się powiększy. 

Więcej na ten temat przeczytasz w aktualnym numerze Korso Kolbuszowskie

Tygodnik Korso Kolbuszowskie - e-wydanie

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy