Reklama

Powiat kolbuszowski. W Widełce kierowcy jeżdżą już po nowej nawierzchni. Powiat ma w planie wykonanie jeszcze kilku odcinków dróg

Opublikowano:
Autor:

Powiat kolbuszowski. W Widełce kierowcy jeżdżą już po nowej nawierzchni. Powiat ma w planie wykonanie jeszcze kilku odcinków dróg  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Do 15 września, na terenie naszego powiatu, ma zostać wyremontowanych łącznie sześć odcinków dróg powiatowych. Gdzie dokładnie?

Na tzw. Małej Widełce położono ponad 1,5 km dywanika asfaltowego. W planie jest jeszcze utwardzenie poboczy i odmulenie rowów. Inwestycja pochłonęła ponad pół miliona złotych. - Z kwoty 558 165 zł większość pochodzi z promesy jaką otrzymaliśmy z województwa na usuwanie skutków klęsk żywiołowych - informuje Eugeniusz Szczebiwilk, dyrektor Zarządu Dróg Wojewódzkich w Kolbuszowej. Do powiatu trafiło więc 446 tys. zł dofinansowania.

Jak zapowiada nasz rozmówca, to nie koniec inwestycji na drogach powiatowych. Firma, która położyła asfalt w Widełce, ma jeszcze sporo pracy. Nowa nawierzchnia ma się bowiem pojawić na kolejnych pięciu traktach. W sumie będzie to blisko sześć kilometrów dywanika asfaltowego.

Wszystkie zadania mają zostać wykonane najpóźniej do 15 września tego roku, a realizować je będzie Przedsiębiorstwo Drogowo – Mostowe z Dębicy, które wygrało przetarg.

 


Nowy asfalt położony zostanie również na drogach relacji:
Kolbuszowa Dolna - Kopcie (1245 m)
Widełka - Głogów Małopolski (962 m)
Wilcza Wola - Wola Raniżowska (329 m)
Domatków - Przedbórz (635 m)
Kolbuszowa Górna - Kłapówka (1993 m)
Lipnica - Dzikowiec (810 m)

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE