Reklama

Powiat Kolbuszowski pomaga Gminie Czersk

Opublikowano:
Autor:

Powiat Kolbuszowski pomaga Gminie Czersk - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Podczas sierpniowej sesji Rady Powiatu Kolbuszowskiego (24 sierpnia) Starosta Kolbuszowski Józef Kardyś zaapelował do radnych powiatowych o pomoc dla mieszkańców Gminy Czersk w powiecie chojnickim. 

Pomoc niezbędna jest dla mieszkańców, którzy ucierpieli podczas nawałnicy jaka przeszła nad ich domostwami w nocy z 11 na 12 sierpnia br. pozbawiając ich prądu, niszcząc domostwa, drogi oraz sieć wodociągową.
- Pokażmy gest solidarności i pomóżmy ludziom, którzy tej pomocy potrzebują – mówił podczas sesji Starosta Józef Kardyś. Dwadzieścia tysięcy złotych jakie możemy przekazać to dla tych ludzi bardzo dużo. Konsultowaliśmy temat ze skarbnikiem Gminy Czersk panią Jolantą Skuczyńską i te pieniądze zostaną przeznaczone na wypłatę zasiłków celowych dla osób poszkodowanych przez nawałnicę - dodał Starosta Józef Kardyś.


Radni jednogłośnie poparli pomysł Starosty Kolbuszowskiego. Powiat Kolbuszowski udzielił ze swojego budżetu Gminie Czersk (położonej w południowej części województwa pomorskiego, w powiecie chojnickim) pomocy finansowej w formie dotacji celowej w wysokości 20 tysięcy złotych z przeznaczeniem na realizację zadań własnych Gminy z zakresu pomocy społecznej tj. na wypłatę zasiłków celowych dla osób poszkodowanych przez nawałnicę w nocy z 11 na 12 sierpnia 2017 roku.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE