Reklama

POWIAT KOLBUSZOWSKI. Na nowych zasadach. Trzeba tylko złożyć stosowne oświadczenie

Opublikowano: sob, 9 lut 2019 17:00
Autor:

POWIAT KOLBUSZOWSKI. Na nowych zasadach. Trzeba tylko złożyć stosowne oświadczenie  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Od początku tego roku z nieodpłatnej pomocy prawnej może skorzystać każdy, kogo nie stać na zapłatę radcy czy prawnikowi. 

Do końca 2018 roku bezpłatna pomoc prawna była udzielana m.in. młodzieży do 26. roku życia, kombatantom i weteranom, osobom posiadającym ważną Kartę Dużej Rodziny, kobietom w ciąży, osobom, które ukończyły 65 lat, czy mieszkańcom korzystającym z opieki społecznej.

- Teraz katalog ten został rozszerzony o osoby, których nie stać na odpłatną pomoc prawną - mówi Barbara Żarkowska z kolbuszowskiego starostwa. 

Od 2019 roku darmowa pomoc przysługuje również mieszkańcom, którzy nie są w stanie zapłacić za poradę adwokata czy radcy prawnego. 

- Osoba taka przed uzyskaniem pomocy prawnej lub nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego składa pisemne oświadczenie, że nie jest w stanie ponieść kosztów odpłatnej pomocy prawnej - wyjaśnia przedstawicielka starostwa. 

- Oświadczenie składa się osobie udzielającej nieodpłatnej pomocy prawnej. Do oświadczenia nie trzeba dołączać żadnych zaświadczeń urzędowych ani innych dokumentów. Jeżeli ktoś oświadcza, że nie stać go na pokrycie kosztów pomocy prawnej lub poradnictwa obywatelskiego, taką pomoc otrzyma - dodaje nasza rozmówczyni. 

 

 

Tutaj znajdziesz pomoc

Starostwo Powiatowe w Kolbuszowej – poniedziałek i wtorek (od 8 do 12)

Ośrodek Kultury w Niwiskach – poniedziałek (od 14 do 18) i czwartek (od 15:30 do 19:30)

Urząd Gminy w Cmolasie - pokój 13 - piątek (od 8 do 12)

Centrum Kształcenia Praktycznego w Kolbuszowej, ul. Jana Pawła II 8 – od poniedziałku do piątku (od 14 do 18)

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (1)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • 3 lata temu | ocena +0 / -0

    zzenowany

    tylko nie korzystac z bezplatne porady prawne w stowarzyszeniu nil tam mozna spotkac chamstwo i niewiedze w zadnym temacie