Reklama

Powiat kolbuszowski. Druga połowa wakacji za nami, szkoła coraz bliżej. Jakie w tym roku obowiązują trendy jeżeli chodzi o wyprawkę szkolną?

Opublikowano:
Autor:

Powiat kolbuszowski. Druga połowa wakacji za nami, szkoła coraz bliżej. Jakie w tym roku obowiązują trendy jeżeli chodzi o wyprawkę szkolną? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Rok szkolny zbliża się wielkimi krokami. Jakie panują trendy, jeżeli chodzi o wyprawkę szkolną? Postanowiliśmy o to zapytać w jednym ze sklepów w Kolbuszowej.

 

Okazuje się, że mijają czasy, kiedy to ze szkolnych plecaków uśmiechała się księżniczka Elsa, lalka Barbie lub czerwony samochodzik z bajki.

- W tym roku, nawet dla pierwszaków, popularnością cieszą się młodzieżowe wzory. Są ładne i uniwersalne - tłumaczy Filip, pracownik sklepu. Podobno zdarzały się przypadki, że dzieciom mijała fascynacja daną postacią z bajki i odmawiało noszenia plecaka z jej wizerunkiem. Producenci plecaków postawili na wyraziste kolory i przyciągające oko wzornictwo. Bardzo ważne są też gadżety.

- Nowością jest to, że większość plecaków wyposażona jest w dodatki, np. kolorowe pompony, latarki lub słuchawki - wyjaśnia pracownik sklepu. Na co ludzie zwracają uwagę, kupując plecak? Liczy się ilość zamków, lekkość i to, jak układa się na plecach.

 

 

Lepiej wcześniej

 Pytamy, kiedy najlepiej zaopatrzyć się w plecak, aby mieć w czym wybierać. Okazuje się, że im wcześniej, tym lepiej. - Dostawy z plecakami docierają do nas już w marcu. Początkiem lipca właściwie mamy już cały asortyment szkolny - wyjaśnia Monika, pracownik sklepu i podkreśla, że zakupu warto dokonać wcześniej. Dzięki temu będzie w czym wybierać, a i ominie się kolejki, które im bliżej rozpoczęcia roku szkolnego, tym są dłuższe.
 

- Już we wrześniu będziemy mieć kontraktację plecaków na przyszły rok- informuje pracownik, tłumacząc, że aby zarezerwować najciekawsze wzory, muszą składać zamówienia z bardzo dużym wyprzedzeniem.

 

- Ja zawsze robię zakupy szkolne gdzieś w połowie lipca i to potem leży, i czeka. Gdy wszyscy szaleją przed rozpoczęciem roku szkolnego, ja mam święty spokój - śmieje się mieszkanka Kolbuszowej.

Piórka i kryształki

Ołówek z wzorem w łowickie kwiaty? A może bardziej widowiskowy, z figurką alpaki?Ewentualnie długopis z kryształkiem, a do kompletu zeszyt z połyskującą okładką? Jeżeli chodzi o artykuły papiernicze i piśmiennicze, jest w czym wybierać.
- Dla większości dzieciaków okładka ma znaczenie. Zeszyt ma być ładny.  - Powodzeniem cieszą się bruliony z zabawnymi sentencjami - wyjaśnia jedna z pracownic.
Ciekawymi rzeczami okazały się też piórniki obszyte cekinami, które całkowicie zmieniają swój wygląd, gdy przesunie się po nich dłonią oraz bidony z funkcją rozpylacza, dzięki czemu można się schłodzić mgiełką w upalny dzień.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE