Reklama

Poprzez realizację inwestycji mają poprawić się warunki życia

Opublikowano: sob, 25 kwi 2020 09:00
Autor:

Poprzez realizację inwestycji mają poprawić się warunki życia  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Gmina Niwiska otrzymała dofinansowanie na realizację dwóch inwestycji - budowę chodnika i przebudowę gminnej drogi.

15 kwietnia prezes Rady Ministrów zatwierdził listy zadań gminnych objętych dofinansowaniem z funduszu dróg samorządowych w 2020 roku. Na liście pozytywnie ocenionych wniosków znalazł się ten, złożony przez Niwiska.

Przedmiotem inwestycji jest przebudowa drogi gminnej relacji Kosowy Przyłęk (ul. Zielona) w miejscowości Kosowy od skrzyżowania z drogą powiatową relacji Kosowy – Niwiska – Kamionka - Sędziszów (ul. Szkolną) na długości 995 m. Wybudowany zostanie również chodnik na długości 769,85 m oraz przebudowane zostaną odwodnienia pasa drogowego, zjazdów i skrzyżowania z drogą powiatową.

- Poprzez realizację inwestycji poprawią się warunki życia mieszkańców w bezpośrednim otoczeniu drogi oraz wzrośnie poziom bezpieczeństwa ruchu pieszych - zapewniają przedstawiciele magistratu. 

Dofinansowanie wynosi 50 proc. wartości inwestycji.

Główne rozwiązania projektowe zakładają przebudowę drogi poprzez jej poszerzenie oraz wzmocnienie konstrukcji nawierzchni. Obejmują także budowę chodnika, przebudowę zjazdów, przebudowę odwodnienia, tj. rowu otwartego w zakresie odcinkowego umocnienia skarp i dna rowu płytami ażurowymi oraz budowę drenażu z rur perforowanych.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.