Reklama

Ponad 70 lat ma najstarszy kandydat na radnego gminnego w naszym powiecie. Najmłodsza osoba, która chce dostać się do samorządu, jest od niego o 51 lat młodsza

Opublikowano:
Autor:

Ponad 70 lat ma najstarszy kandydat na radnego gminnego w naszym powiecie. Najmłodsza osoba, która chce dostać się do samorządu, jest od niego o 51 lat młodsza - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI W wyborach do Rady Miejskiej w Kolbuszowej wystartowało w sumie 100 kandydatów. Do obsadzenia jest 21 miejsc w radzie. Gmina Kolbuszowa, wraz z miastem, podzielona została na trzy okręgi wyborcze.

Najliczniejszy z nich to okręg nr 1, gdzie na głosy wyborców będzie liczyć 40 osób (w tym 17 kobiet). Najstarszym kandydatem jest tutaj Stanisław Wiącek (70 l.), a najmłodszym Patryk Wilk (25 l.). Obaj panowie są z Kolbuszowej.

 W okręgu nr 2 zgłoszono 24 kandydatów (w tym 11 kobiet). Najstarsza z osób ubiegających się o miejsce w radzie to Grażyna Maziarz  (62 l.) z Nowej Wsi. Najmłodsza - Krystian Kiełb (24 l.) z Domatkowa.

 W okręgu nr 3 również mamy 17 pań (na 36 kandydatów). Wśród zgłoszonych osób mamy dwóch 65-latków: Bronisława Wiktora z Kolbuszowej Górnej i Józefa Jakubczyka z Kupna. Najmłodszy kandydat to Jakub Saj (22 l.) z Kolbuszowej Górnej.

 W październikowym głosowaniu będzie mogło wziąć udział 20 308 mieszkańców gminy Kolbuszowa.

Mało chętnych

Majdański samorząd jest ewenementem w skali naszego powiatu. To właśnie tutaj zarejestrowała się najmniejsza liczba radnych. Z automatu do rady gminy dostanie się dziewięć osób, w tym sześć osób, które obecnie sprawują mandat radnego (więcej na ten temat na str. 9). W sumie w tegorocznych wyborach wystartowało 21 osób (na 15 miejsc), 3 z nich to kobiety.

Najstarszy z mieszkańców, który chce zasiadać w Radzie Gminy Majdan Królewski, ma 67 lat. Najmłodszy - 26.


Więcej w aktualnym numerze Korso.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE