Reklama

Ponad 40 osób oddało krew podczas akcji przeprowadzonej w ostatnią sobotę w Woli Raniżowskiej

Opublikowano:
Autor:

Ponad 40 osób oddało krew podczas akcji przeprowadzonej w ostatnią sobotę w Woli Raniżowskiej - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Akcja pod hasłem "Krew dla Niepodległej" odbyła się w sobotę, 22 września, na parkingu obok remizy OSP w Woli Raniżowskiej. Chętni mogli oddawać krew od godz. 9 do 12.

Jak mówią organizatorzy akcji, mieszkańcy odpowiedzieli na apel z entuzjazmem i licznie przyszli oddać krew.  - Do krwiobusa, który był zaparkowany przy remizie OSP w Woli Raniżowskiej, zgłosiło się prawie 40 osób, sporą grupę stanowili strażacy z miejscowej jednostki - mówi Jan Puzio ze Stowarzyszenia Gminy Raniżów. - Akcja przebiegała bardzo sprawnie. Krew przyszły oddać osoby, które czyniły to już wielokrotnie. Sporo było też takich osób, które przyszły oddać krew pierwszy raz - wyjaśnia Puzio i dodaje, że krwiobus zaparkowany w Woli Raniżowskiej przez kilka godzin wzbudził zainteresowanie wśród mieszkańców sołectwa.

Podczas akcji strażacy zorganizowali dodatkowo pokaz ratownictwa i sprzętu strażackiego dla dzieci. - Wszystko to ma dwa cele. Bo obok zbierania krwi ważne jest też popularyzowanie tej szlachetnej idei wśród społeczeństwa - podkreśla Jan Puzio.

W akcji honorowego krwiodawstwa przeprowadzonej w ostatnią sobotę w Woli Raniżowskiej zebrano w sumie aż 12 litrów krwi. 

Organizatorów akcji zapytaliśmy, czy planują już kolejną. - Ostatnie akcje pokazały, że wśród mieszkańców naszej gminy jest bardzo duża wrażliwość na pomaganie innym. Dlatego myślimy o zorganizowaniu kolejnej zbiórki krwi na wiosnę przyszłego roku - informuje przedstawiciel stowarzyszenia.

 Pobór krwi przeprowadziła specjalistyczna ekipa z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie. Stowarzyszenie Gminy Raniżów oraz strażacy z Woli Raniżowskiej odpowiadali za zmobilizowanie odpowiedniej liczby krwiodawców.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE