Reklama

Ponad 16 tysięcy brutto miesięcznie dla Eugeniusz Galka, wójta gminy Cmolas

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Archiwum Korso

Ponad 16 tysięcy brutto miesięcznie dla Eugeniusz Galka, wójta gminy Cmolas - Zdjęcie główne

Eugeniusz Galek, wójt gminy Cmolas, podobnie jak inni włodarze również otrzymał podwyżkę i będzie zarabiał więcej. | foto Archiwum Korso

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Kolejna pensja wójta poszła w górę. Tym razem podwyżkę otrzymał Eugeniusz Galek, szef gminy Cmolas. Radni, głosując za wyższym wynagrodzeniem, wyrazili nadzieję na jeszcze większą motywację do pracy włodarza.

Marian Posłuszny, sekretarz gminy Cmolas, tłumaczył na ostatniej sesji (30 listopada), że od  1 listopada zostały zmienione przepisy określające wysokość pensji m.in. wójtów. - Przygotowaliśmy projekt w sprawie wynagrodzenia wójta. Wzięliśmy pod uwagę jego bardzo dobrą pracę, zasługi oraz to, że wynagrodzenie wójta praktycznie nie było podnoszone przez siedem lat. Ostatnia podwyżka była w 2014 roku, a w tym czasie wynagrodzenia pracowników urzędu wzrosły aż o 42,5 proc - tłumaczył sekretarz Posłuszny. 

Podwyżka dla Eugeniusza Galka o 6 tysięcy 

Wójt Eugeniusz Galek zarabiał jak dotąd nieco ponad 10 tysięcy złotych. Teraz co miesiąc na konto włodarza będzie wpływać dużo większa kwota. Sumując wszystkie składniki, jego pensja wyniesie 16 645 zł. Należy podkreślić, że podane wyżej kwoty są kwotami brutto. Od nich należy odliczyć jeszcze podatek. 

Marian Posłuszny, sekretarz, tłumaczył, że minimalne, które musi otrzymać każdy wójt, wynosi 15 576 zł brutto. Wójt cmolaskiej gminy otrzyma o około 1000 zł więcej.

- Myślę, że to wynagrodzenia jest niewiele większe od minimalnego, natomiast dużo mniejsze od maksymalnego

- zaznaczył sekretarz. Maksymalne wynagrodzenie mogłoby wynosić bowiem 20 041,50 zł brutto. 

Wójt Galek w porównaniu z innymi wójtów 

Sekretarz dodał także, że wynagrodzenia wójta Galka w kwocie 16 645 zł jest wypośrodkowane między tym, co otrzymali wójtowie z gmin Niwiska i Dzikowiec, czyli 16 500 zł, a pomiędzy tym, co otrzymał wójt gminy Majdan Królewski - 16 776 zł.

- Nie biorę pod uwagę gminy Raniżów, w której jest zbliżona liczba mieszkańców, ponieważ wójt gminy Raniżów będzie zarabiał trochę więcej, czyli 17 500 zł

- mówił Marian Posłuszny. 

Należy też zaznaczyć, że każdy z włodarzy, który otrzymał podwyżkę, otrzyma także wyrównanie od 1 sierpnia. 

Rada gminy nie dałaby takiej podwyżki 

Andrzej Zagroba, radny z Cmolasu, podkreślił, że radnym pozostaje pogratulować bardzo motywacyjnej podwyżki.

- Z wyliczeń wynika, że to są podwyżki uposażenia podstawowego o 87 proc., funkcyjnego 39 proc., wysługa 87 proc., dodatek specjalny o 30 proc. Ustawodawca zrobił za nas tę robotę. Podejrzewam, że jako rada pewnie byśmy aż tak wysoko ręki nie podnieśli. Podwyżka jest o około 1000 zł wyżej, niż to, do czego zobowiązał nas ustawodawca

- mówił radny Zagroba. 

Dodał on, że podwyżka wójta jest raczej motywacyjna niż inflacyjna. - Bo inflacji na szczęście aż tak dużej nie mamy i życzmy sobie, żeby tak dużej nie było. W związku z tą motywacją liczymy na jeszcze bardziej owocną współpracę - skwitował samorządowiec. 

Deklaracja wójta Eugeniusza Galka 

Eugeniusz Galek, wójt gminy Cmolas, obecny na sesji podziękował za podwyżkę, za docenienie jego pracy.

- Oczywiście deklaruję, co zdrowia starczy, sił, to deklaruję dobrą, skuteczną współpracę. Myślę, że jeszcze przed nami jest parę spraw dobrych do zrobienia w tej gminie. Jeszcze więcej do przygotowania, ale myślę, że razem podołamy tym trudnościom, które są wokół nas. Rada, nawet zadając trudne pytania, wspomaga mnie, bo człowiek uczy się całe życie, mimo że siwe włosy na głowie, to trzeba się uczyć, mam tego świadomość

- zaznaczał wójt Galek. 

Przewodniczący Warzocha nie zazdrości wójtowi 

Do sprawy podwyżki dla wójta Galka odniósł się także Ryszard Warzocha, przewodniczący Rady Gminy Cmolas. On również podziękował radnym za takie podejście do tematu.

- Nie zazdroszczę panu wójtowi tego wynagrodzenia, jak również nie zazdroszczę tej pracy, gdzie w każdym miejscu wójt, kiedy potrzeba, jest

- skwitował szef rady. 

 Wszyscy obecni na sesji przedstawiciele mieszkańców byli za.  

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy