Reklama

Z KRAJU. Polscy strażacy w żałobie. Druhna i druh OSP zginęli w tragicznym wypadku [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Dzisiaj (2 grudnia) po godz. 5 rano w Czernikowie (woj. kujawsko-pomorskie) doszło do tragicznego wypadku, w którym zginęli druhna i druh kierowca OSP. Pozostali trzej strażacy zostali ranni, wśród nich funkcjonariusze PSP. Strażacy z całej Polski są w żałobie. Kondolencje składają również druhowie z OSP Siedlanka oraz Zbigniew Chmielowiec, przewodniczący Parlamentarnego Zespołu Strażaków.

W czwartek (2 grudnia) po godz. 5 rano w Czernikowie koło Torunia wóz ratowniczo-gaśniczy tamtejszej OSP, jadąc alaromowo do pożaru sadzy, zderzył się z samochodem ciężarowym. Niestety, dwoje strażaków-ochotników z OSP w Czernikowie poniosło śmierć na miejscu - to druhna i druh, kierowca wozu. Kolejnych trzech zostało poszkodowanych. Wśród rannych byli strażacy, którzy jednocześnie są funkcjonariuszami PSP.

Jak informuje serwis TVN24, ranni strażacy zostali przewiezieni do szpitali w Toruniu i Lipnie. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo, są przytomni.

O zdarzeniu poinformowała Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie. Kondolencje złożył również nadbryg. Andrzej Bartkowiak, Komendant Główny PSP.

- Dziś ratownicy wypełniając swoją misję - niosąc pomoc drugiemu człowiekowi, ponieśli najwyższą ofiarę tracąc życie!

- czytamy w oficjalnym komunikacie KG PSP.

Druhowie z powiatu kolbuszowskiego również nie pozostają obojętni. Strażacy z OSP Siedlanka również złożyli kondolencje rodzinie zmarłych ochotników.

- Przesyłamy wyrazy głębokiego współczucia dla rodzin zmarłych strażaków i modlimy się o zdrowie dla rannych. Święty Florianie miej ich w swojej opiece

- czytamy na profilu FB jednostki.

 
Kondolencje złożył również Zbigniew Chmielowiec, Poseł na Sejm i jednocześnie przewodniczący Parlamentarnego Zespołu Strażaków
 
- Zginęli w drodze, by ratować życie innym. W imieniu Parlamentarnego Zespołu Strażaków składam szczere wyrazy współczucia Rodzinom
- napisał na swoim oficjalnym profilu.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy