Reklama

Policjanci z drogówki zatrzymali we wtorek (2 października) nietrzeźwą kierującą. 33-letnia mieszkanka powiatu brzeskiego miała blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie

Opublikowano:
Autor:

Policjanci z drogówki zatrzymali we wtorek (2 października) nietrzeźwą kierującą. 33-letnia mieszkanka powiatu brzeskiego miała blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Kobieta straciła prawo jazdy, musi liczyć się także z dotkliwą karą finansową.

Wczoraj po godz. 12, na ulicy Mickiewicza w Jaśle, policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego, w związku z przekroczeniem dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym o 30 km/h, zatrzymali do kontroli osobowego peugeota.

Pojazdem kierowała 33-letnia mieszkanka powiatu brzeskiego. W trakcie interwencji, podczas sprawdzania stanu trzeźwości kierującej, okazało się, że jest pijana. Policyjny alkomat wskazał 1,4 promila alkoholu w jej organizmie.    

Policjanci zatrzymali kierującej prawo jazdy. 33-latka za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem. 


Policja przypomina:

Osoby kierujące pojazdem w stanie nietrzeźwości muszą się także liczyć z dolegliwymi konsekwencjami finansowymi. Niezależnie od orzeczonej kary, sąd obligatoryjnie orzeka świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. złotych, w przypadku osoby po raz pierwszy dopuszczającej się tego czynu, oraz nie mniejszej niż 10 tys. złotych, gdy osoba po raz kolejny kierowała pojazdem w stanie nietrzeźwości. W sprawach o wypadki drogowe spowodowane przez nietrzeźwych kierujących, sąd będzie obligatoryjnie orzekał nawiązkę w wysokości nie mniejszej niż 10 tys. złotych.

Apel policji: jeśli widzisz, że nietrzeźwy chce wsiąść za kierownice pojazdu i odjechać, nie pozwól na to! Uniemożliwiając jazdę pijanemu kierowcy ochronisz przed nieszczęściem jego i tych, których może spotkać na swojej drodze.


Informację przekazała KPP Jasło.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE