Reklama

Policja z Kolbuszowej nad zalewem w Wilczej Woli [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Podczas weekendu, funkcjonariusze rozpoczęli działania na zalewie Maziarnia w Wilczej Woli. Jest to największy zbiornik wodny na terenie powiatu kolbuszowskiego. Dla tych, którzy planują tu wypoczynek, organizatorzy przygotowali strzeżone kąpielisko.

Wczoraj (niedziela, 27 czerwca) podczas inauguracji sezonu, wody zbiornika patrolowała policyjna łódź, a mundurowi w ramach ogólnopolskiej akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” przypominali wypoczywającym o zasadach bezpiecznego wypoczynku nad wodą i w wodzie.

Wakacyjny czas, słoneczna, ciepła pogoda sprzyjają wypoczynkowi nad wodą. Na terenie powiatu kolbuszowskiego największym zbiornikiem wodnym jest zalew Maziarnia w Wilczej Woli. Jest to zbiornik retencyjny, na którego terenie obowiązuje zakaz kąpieli. Kąpać można się jedynie w wyznaczonym kąpielisku, przy którym czuwają ratownicy.

- Sezon wakacyjny nad zalewem rozpoczął się w miniony weekend. Wraz z rozpoczęciem sezonu, służbę nad zalewem rozpoczęli również kolbuszowscy policjanci. W ramach ogólnopolskiej akcji informacyjno-edukacyjna "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą" poświęconej bezpieczeństwu osób przebywających w wodzie lub nad wodą, funkcjonariusze patrolowali rejon zbiornika, przypominając wypoczywającym o zakazie kąpieli poza miejscem wyznaczonym. Na wodach zbiornika po raz pierwszy w tym sezonie pojawiła się policyjna motorówka, którą funkcjonariusze mogą dopłynąć w trudno dostępne miejsca np. dzikie plaże

- informuje kom. Jolanta Skubisz-Tęcza, oficer prasowy KPP Kolbuszowa.

We wczorajszych działaniach uczestniczyli policjanci z Posterunku Policji w Raniżowie asp.szt. Leszek Fila i asp.szt. Adam Pruchnik. Nad bezpieczeństwem na terenie zbiornika czuwali również funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Kolbuszowej podkom. Robert Gacek i asp.szt. Wojciech Lenart.

Policjanci przypominają podstawowe zasady bezpiecznego odpoczynku nad wodą:

  • Powinniśmy się kąpać tylko w miejscach strzeżonych i pod żadnym pozorem nie wolno wchodzić do wody w miejscach zabronionych.
  • Dzieci powinny bawić się nad wodą tylko pod czujną opieką dorosłych.
  • Gdy wchodzimy z dziećmi do wody, zabezpieczmy je w specjalne rękawki bądź kamizelki.
  • Po dłuższym leżeniu na słońcu nie wchodźmy od razu do wody, najpierw stopniowo zmoczmy ciało. W ten sposób unikniemy szoku termicznego.
  • Nie skaczmy "na główkę". Dno naturalnego zbiornika może się zmienić w ciągu kilku dni. Gdy jednak w czasie kąpieli dojdzie już do urazu kręgosłupa, najważniejsze jest, aby ostrożnie przetransportować poszkodowanego na brzeg i koniecznie sprawdzić drożność dróg oddechowych. Natychmiast wezwijmy także pogotowie ratunkowe. Od naszej reakcji może zależeć czyjeś życie.
  • Nigdy nie wchodźmy do wody nawet po wypiciu najmniejszej ilości alkoholu.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy