Reklama

Od soboty kąpielowy w Wilczej Woli. Od której otworzą kąpielisko?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Od soboty kąpielowy w Wilczej Woli. Od której otworzą kąpielisko?  - Zdjęcie główne

Otwarcie kąpieliska zaplanowane jest na sobotę, 26 czerwca.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Wakacje oficjalnie rozpoczęte. To idealny czas na odpoczynek nad wodą. Gmina Dzikowiec zapewniła turystom możliwość bezpiecznego wypoczynku nad zalewem w Wilczej Woli.

W tegoroczne wakacje kąpielisko nad wilczowolskim zalewem Maziarnia będzie otwarte przez kilkanaście dni. Pierwsi chętni do wody mogą wejść już w sobotę, 26 czerwca.

ZOBACZ TAKŻE: Daniel Tęcza, zawodnik KS Kopcie zakończył mecz z urazem głowy

Kąpielisko otwarte będzie w weekendy. W ciągu tygodnia będzie ono zamknięte. Ma być ono ogrodzone i strzeżone przez dwóch ratowników. Gmina Dzikowiec znalazła już wykwalifikowana kadrę, która już od soboty będzie strzegła porządku nad zalewem.

Badanie Wody

Barbara Dudzińska, dyrektor kolbuszowskiego sanepidu, poinformowała, że gmina Dzikowiec zleciła przeprowadzenie badań wody Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Kolbuszowej.

- Badanie przeprowadziliśmy we wtorek, 15 czerwca

- mówiła dyrektor Dudzińska.

Jaki jest wynik badania, od którego zależy otwarcie kąpieliska? Sanepid po przeprowadzeniu badań zezwolił na wykorzystanie części zalewu w Wilczej Woli jako kąpieliska.

Zazwyczaj na kąpieliskach, czyli w miejscach okazjonalnie wykorzystywanych do kąpieli, wykonuje się dwa badania wody. Pierwsze z nich to badanie mikrobiologiczne i polega ono na sprawdzeniu w warunkach laboratoryjnych, czy w pobranej próbce wody nie znajdują się bakterie e.coli lub z grupy enterokoków.

Drugie to badanie wizualne polegające na obserwacji, czy wygląd wody na kąpieliskach nie odbiega od normy. Chodzi tutaj przede wszystkim o zakwit sinic, który dla fachowców jest widoczny gołym okiem i nie sposób go pomylić z innego rodzaju zanieczyszczeniem.

KĄPIELISKO OTWARTE

Kąpielisko w Wilczej Woli będzie otwarte w weekendy i święta od godz. 9 do 19:

  • 26 - 27 czerwca
  • 3 - 4 lipca
  • 10 - 11 lipca
  • 17 - 18 lipca
  • 24 - 25 lipca
  • 31 lipca - 1 sierpnia
  • 14 - 15 sierpnia
  • 21 - 22 sierpnia
  • 28 - 29 sierpnia

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy