Reklama

Podrzucone śmieci z...nazwiskiem

Opublikowano: ndz, 26 lip 2020 15:05
Autor:

Podrzucone śmieci z...nazwiskiem  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Na ulicy Wojska Polskiego, idąc od strony ulicy Jana Pawła II, mamy po prawej stronie działki gminne porośnięte trawą. Niestety nie została ona skoszona na całej długości. Dodatkowo podrzucane są tam śmieci.

Zeszłego tygodnia mieszkanka zgłosiła nam, że jej zdaniem, pozostawia wiele do życzenia stan trawnika działek gminnych przy chodniku przy ul. Wojska Polskiego. Teren jest wykoszony jedynie na 2 metry od deptaka. Reszta działek to na chwilę obecną łąka. W dodatku podrzucone zostały tam śmieci, po których można bardzo łatwo zweryfikować ich właściciela.

Kto skosi

Skontaktowaliśmy się w tej sprawie z Andrzejem Andrysiem, dyrektorem Pionu Usług Komunalnych Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Kolbuszowej. Jak nas poinformował, ZGKiM wykonuje dokładne polecenia płynące z gminy, a zlecono skoszenie terenu jedynie na długość 2 metry od chodnika. 

Zostaliśmy odesłani do Kazimierza Kreta, kierownika Referatu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Poinformował nas, iż teren nieskoszony to działki gminne dzierżawione mieszkańcom, którzy uprawiają tam ogródki. W związku z tym gmina nie zajmuje się ich koszeniem, powinni zająć się tym dzierżawcy.

Posprzątane

Z kolei Grzegorz Dzimiera, Komendant Straży Miejskiej w Kolbuszowej, poinformował nas, że otrzymał zgłoszenie odnośnie podrzuconych śmieci przy ulicy Wojska Polskiego. Władze dotarły do ich właściciela. Była to kobieta, która od niedawna wynajmuje mieszkanie w okolicy. Jak twierdziła, worek z odpadami położyła obok kosza na śmieci i ktoś musiał prawdopodobnie go złośliwie przenieść. Wynajmująca uprzątnęła odpady z terenu i złożyła deklarację śmieciową, której jak się okazało, nie miała. Komendant poinformował nas o konsekwencjach podrzucania odpadów komunalnych.

- Jeśli osoba wyrzuca swoje śmieci na tereny publiczne, może zostać ukarana mandatem. Dodatkowo gdy okaże się, że nie ma złożonej deklaracji na odbiór odpadów, wszczynane jest postępowanie, w wyniku którego naliczane są dodatkowe opłaty - wyjaśnia nasz rozmówca.

 

 

- CO NA TO PRAWO -
art. 145 ustawy dnia 20 maja 1971 r. Kodeks wykroczeń (j.t. Dz. U. z 2007 r. Nr 109, poz. 756 ze zm.), kto zanieczyszcza lub zaśmieca miejsca dostępne dla publiczności, a w szczególności drogę, ulicę, plac, ogród, trawnik lub zieleniec, podlega karze grzywny do 500 złotych albo karze nagany.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (1)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • rok temu | ocena +0 / -1

    Jaki problem Babsko niewychowane odwieźć na wieś tam Odwiezć Babsko

    Niechlujne Babsko odwieźć na wieś tam z kas przyszła. Kopciuchy.