Podopieczni kolbuszowskiej Fregaty na podium mistrzostw

Podopieczni kolbuszowskiej Fregaty na podium mistrzostw  - Zdjęcie główne

WIADOMOŚCIPływacy kolbuszowskiej Fregaty mają za sobą kolejne udane starty. Świetnie wypadli w mistrzostwach Podkarpacia, które odbyły się w Dębicy.

Wojewódzkie mistrzostwa były dla naszych pływaków dość istotą imprezą. Fregata do Dębicy pojechała z nadziejami na kilka medali. Nasi nie zawiedli. W sumie zdobyli 14 złotych, 11 srebrnych i 13 brązowych. W klasyfikacji drużynowej ustąpili miejsca tylko trzem większym ośrodkom: Gryfowi Dębica, Sokołowi Rzeszów i Ikarowi Mielec, zostawiając w tyle takie kluby jak Wodnik Krosno czy Motyl Stalowa Wola.

Braian, Mikołaj i inni

Na dystansie 50 metrów stylem dowolnym (kat. 12 lat) trzecie miejsce zajęła Julia Szklarz, piąta była Kornelia Woźniak. W tej samej konkurencji wśród chłopców drugi był Braian Skowroński, piąty Mikołaj Wójcik. Wśród trzynastolatków siódme miejsce zajął Wiktor Blicharz, a dwunasty był Karol Rzemień. Na 50 metrów stylem klasycznym (kat. 12 lat) szósta była Milena Szewc, a w kategorii 15 lat i starsi na szóstym miejscu znalazła się Wiktoria Skowrońska.

Na 50 metrów stylem klasycznym (kat. 12 lat) drugi był Braian Skowroński. Czwarty w tej samej konkurencji, ale w kategorii 13 lat, był Szczepan Wójcik, a szósty Wiktor Blicharz. Na 100 metrów stylem motylkowym (kat. 12 lat) świetnie poszło Mikołajowi Wójcikowi (pierwsze miejsce) i Braianowi Skowrońskiemu (trzecie miejsce). Na 200 metrów stylem dowolnym powalczyły Julia Szklarz i Kornelia Woźniak (kat. 12 lat). Julia była trzecia, a Kornelia czwarta. W grupie 15-latków i starszych piąta była Wiktoria Skowrońska. Na 200 metrów stylem dowolnym wśród chłopców (kat. 12 lat) bezkonkurencyjny był Braian Skowroński (pierwsze miejsce). W kat. trzynastolatków drugi był Szczepan Wójcik, siódmy Michał Szostak.

Na 200 metrów stylem grzbietowym trzecie miejsce w kat. 12 lat wywalczyła Milena Szewc. Na 200 metrów stylem grzbietowym (kat. 12 lat) wygrał Braian Skowroński. Drugi był Mikołaj Wójcik. W kategorii trzynastolatków pierwszy był Karol Rzemień, a czwarty Michał Szostak. W zmaganiach na 400 metrów stylem zmiennym chłopców drugi był Szczepan Wójcik.

Na 50 metrów stylem motylkowym czwarte miejsce zajęła Kornelia Woźniak (kat. 12 lat). Wśród chłopaków (12 lat) wygrał Mikołaj Wójcik, a drugi był Braian Skowroński. Na 50 metrów stylem grzbietowym czwarte miejsce zajęła Julia Szklarz, a szósta była Milena Szewc. Kolejną konkurencją, w której najlepszy był Braian Skowroński, był wyścig na 50 metrów, stylem grzbietowym (kat. 12 lat). W kategorii 13 lat czwarty był Karol Rzemień, a szósty Szczepan Wójcik. Na 400 metrów stylem dowolnym trzecia była Julia Szklarz, a czwarta Kornelia Woźniak. W grupie piętnastolatków i starszych czwarte miejsce zajęła Wiktoria Skowrońska. Na 400 metrów stylem dowolnym (12 lat) najlepszy był Braian Skowroński. Tuż za jego plecami był Mikołaj Wójcik. W kategorii 13 lat drugie miejsce zajął Szczepan Wójcik, a czwarte Michał Szostak.

Piąta na 100 metrów stylem klasycznym (kat. 12 lat) była Milena Szewc. W swojej starszej kategorii wiekowej czwarta była Wiktoria Skowrońska. W zmaganiach chłopców na 100 metrów stylem klasycznym pierwszy w kat. 12 lat był Braian Skowroński. W kat. 13 lat czwarty był Wiktor Blicharz. Dwa miejsca na podium zajęli nasi pływacy w zmaganiach na 200 metrów stylem zmiennym (kat. 12 lat). Pierwszy był Braian Skowroński, drugi był Mikołaj Wójcik. W kat. 13 lat trzeci był Szczepan Wójcik. Wiktor Blicharz był siódmy, a Karol Rzemień ósmy.  Na 200 metrów stylem motylkowym pierwszy w kat. 12 lat był Mikołaj Wójcik, a drugi Braian Skowroński. Na 100 metrów stylem dowolnym dziewcząt trzecia była Julia Szklarz, piąta Kornelia Woźniak.

Kolejną konkurencją, w której triumfował Braian Skowroński, były zmagania na 100 metrów stylem dowolnym. W kat. 13 lat piąty był Wiktor Blicharz. A wśród dziewczyn na 100 metrów stylem grzbietowym trzecia była Julia Szklarz. Na100 metrów stylem grzbietowym w kat. 12 lat wygrał Braian Skowroński. Trzeci był Mikołaj Wójcik. W kategorii trzynastolatków trzeci był Karol Rzemień, piąty Michał Szostak. Na 200 metrów stylem klasycznym (kat. 12 lat) trzecia była Milena Szewc. W grupie piętnastolatków i starszych czwarte miejsce zajęła Wiktoria Skowrońska.

W wyścigu na 200 metrów stylem klasycznym u chłopców (kat. 12 lat) pierwszy był Braian Skowroński. W kat. 13 lat drugi był Szczepan Wójcik, a piąty Wiktor Blicharz. Na 100 metrów, stylem zmiennym Milena Szewc (kat. 12 lat) była czwarta, Kornelia Woźniak siódma. Na 100 metrów stylem zmiennym pierwszy był Braian Skowroński, trzeci Mikołaj Wójcik (kat. 12 lat). W kat. 13 lat dziesiąty był Karol Rzemień. Nasi pływacy pokazali się z dobrej strony w rywalizacji na 1500 metrów chłopców (13 lat). Trzeci był Szczepan Wójcik, a czwarty Michał Szostak. Braian Skowroński zapracował na indywidualną nagrodę. Biorąc pod uwagę wszystkie konkurencje, w jakich startował (zdobył aż 15 medali), był najlepszym zawodnikiem w kat. 12 lat, zaraz za nim uplasował się Mikołaj Wójcik. W kat. 13 lat czwarty był Szczepan Wójcik.

Niepodległościowa impreza w Mielcu

Kilka dni wcześniej, dokładnie 11 listopada, na pływalni w Mielcu odbyły się XV Zawody Pływackie z okazji Święta Niepodległości. Tam nasi zawodnicy na podium stawali 34 razy,  zdobyli 14 złotych medali, 9 srebrnych i 11 brązowych.

W kategorii wiekowej do 11 lat świetnie spisali się Oliwia Szklarz, Paulina Sobolewska i Michał Barański. Oliwia Szklarz zgarnęła srebrny medal na dystansie 200 m stylem dowolnym, brązowy medal na dystansie 100 m stylem dowolnym, brązowy medal na dystansie 200 m stylem grzbietowymi również brąz na dystansie 100 m stylem zmiennym. Paulina Sobolewska  wywalczyła brązowy medal na dystansie 100 m stylem klasycznym.

Michał Barański zdobył złoty medal na dystansie 200 m stylem dowolnym. Dopisał do swojego dorobku również złoty medal na dystansie 100 m stylem zmiennym i brązowy medal na dystansie 100 m stylem motylkowym. Dobrze spisali się nasi pływacy, którzy ścigali się w kategorii 12-latków. Braian Skowroński wywalczył złoty medal na dystansie 100 m stylem dowolnym, złoty medal na dystansie 200 m stylem dowolnym, złoty medal na dystansie 200 m stylem zmiennym i srebro na dystansie 200 m stylem motylkowym.

Mikołaj Wójcik mógł się pochwalić podobnym dorobkiem. Zdobył złoty medal na dystansie 200 m stylem grzbietowym, złoty medal na dystansie 100 m stylem motylkowym, złoty medal na dystansie 200 m stylem motylkowym i srebrny na dystansie 100 m stylem grzbietowym. Julia Szklarz wywalczyła złoty medal na dystansie 100 m stylem grzbietowym, złoty medal na dystansie 200 m stylem dowolnym, srebrny medal na dystansie 200 m stylem grzbietowym, srebrny medal na dystansie 100 m stylem dowolnym.

Kornelia Woźniak zgarnęła złoty medal na dystansie 200 m stylem zmiennym, srebrny medal na dystansie 200 m stylem dowolnym i brązowy medal na dystansie 100 m stylem dowolnym. Milena Szewc wróciła do domu z brązowym medalem za walkę na dystansie 200 m stylem klasycznym. Ponadto zdobyła brązowy medal na dystansie 200 m stylem grzbietowym i brązowy medal na dystansie 100 m stylem klasycznym.

Miejsca na podium w kategorii 13-14 lat wywalczyli Szczepan Wójcik i Karol Rzemień. Szczepan zdobył złoty medal na dystansie 200 m stylem klasycznym, srebro na dystansie 200 m stylem zmiennym. Dopisał również do swojego konta brązowy medal na dystansie 100 m stylem klasycznym i brązowy medal na dystansie 100 m stylem zmiennym. Karol zdobył srebrny medal na dystansie 200 m stylem grzbietowym.

W kategorii wiekowej dla 15-latków i starszych nasz klub reprezentowała Wiktoria Skowrońska. Zdobyła dwa złote medale. Jeden na dystansie 100 metrów stylem klasycznym, drugi na 200 metrów stylem klasycznym.