Reklama

Podkarpacie. Kościoły są biedniejsze!

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Archiwum

Podkarpacie. Kościoły są biedniejsze! - Zdjęcie główne

foto Archiwum

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Mniej ludzi w kościołach, mniej datków "na tacy". Podkarpackie parafie boleśnie odczuwają czas pandemii koronawirusa. Czy rząd złagodzi kościelny rygor sanitarny?

- W okresie od 26.11 do 6.12 parafianie złożyli ofiary: na konto 1760 zł; ofiary złożone w kościele; 3116 zł, w kancelarii 650 zł. Sytuacja finansowa parafii staje się coraz trudniejsza i w najbliższych miesiącach nie zanosi się na zmianę. Toteż liczymy na życzliwość w tej materii.

- czytamy na stronie internetowej Parafii Świętej Jadwigi w Dębicy.

Okazuje się, że nie jest to odosobniony apel, bo na stronach internetowych podkarpackich parafii takie ogłoszenia stają się coraz częstsze. Mniej wiernych w kościołach to także mniejsze datki "na tacy". Jeszcze dwa lata temu w ciągu tygodnia parafia w centrum Tarnobrzega zbierała nawet 5 tysięcy złotych w ciągu tygodnia, teraz maksymalnie daje się uzyskać o 2 tysiące złotych mniej. Na co są przeznaczane pieniądze "z tacy" (...) CZYTAJ DALEJ - JEST APEL O ZŁAGODZENIU REŻIMU SANITARNEGO W KOŚCIOŁACH>>

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy