Reklama

Pługi śnieżne wyjechały już na ulice w Kolbuszowej i okolicach

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Wczoraj (środa, 23 listopada) po popołudniowych opadach śniegu na drogę krajową nr 9 wyjechały pługi śnieżne. Krajowa dziewiątka posypywana była solą. Czy powiat kolbuszowski przygotowany jest na walkę z zimą?

Zarząd Dróg Powiatowych w Kolbuszowej ogłosiło przetarg składający się z sześciu zadań. Mowa o zimowym odśnieżaniu dróg powiatowych na terenie każdej z sześciu gmin znajdujących się w powiecie kolbuszowskim. Do odśnieżania jest ponad 340 km dróg powiatowych. 

Powiat kolbuszowski łącznie chce przeznaczyć 1,2 mln zł na walkę ze śniegiem i lodem. Na odśnieżanie dróg w gminie Cmolas zabezpieczone jest 204 tys. zł, z kolei na gminę Niwiska 192 tys. zł. Kolejne zadanie obejmuje odśnieżanie traktów w gminie Kolbuszowa, Tutaj zabezpieczono kwotę w wysokości 288 tys. zł. 168 tys. zł to kwota, w jakiej powiat chce się zmieścić, jeżeli chodzi o gminę Raniżów. Zimowe utrzymanie dróg w gminie Dzikowiec kosztować ma 240 tys. zł, a w gminie Majdan Królewski 108 tys. zł. 

Drogi gminne i ich odśnieżanie leży w gestii poszczególnych gmin. W większości samorządów zimowym utrzymaniem dróg zajmują się Zakłady Usług Komunalnych i to one odśnieżają drogi i chodniki. W gminie Raniżów ogłoszono przetarg. Urząd chce przeznaczyć na walkę z zimą ponad 100 tys. zł. 

Odśnieżaniem drogi krajowej nr 9 w powiecie kolbuszowskim podwykonawca wybrany przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad. W powiecie kolbuszowskim krajowa "dziewiątka" jest najlepiej utrzymanym traktem. 

Kto będzie odśnieżał drogi wojewódzkie relacji Mielec - Sokołów Małopolski i Kolbuszowa - Sędziszów Małopolski? To pytanie skierowaliśmy do Podkarpackiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Rzeszowie. Na odpowiedź czekamy. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy