Reklama

Play chce masztu telefonii komórkowej w Lipnicy. To już kolejna próba budowy stacji bazowej w tej miejscowości

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Autorzy @OpenStreetMap

Play chce masztu telefonii komórkowej w Lipnicy. To już kolejna próba budowy stacji bazowej w tej miejscowości - Zdjęcie główne

Kolorem czerwonym na mapie zaznaczono część działki, na której Play planuje postawić maszt. Niedaleko od niej znajduje się m.in. remiza, szkoła czy kościół. Warto nadmienić, że działka ciągnie się wysoko w górę. Tutaj widać tylko jej skrawek. | foto Autorzy @OpenStreetMap

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Operator sieci Play planuje postawić maszt telefonii komórkowej w Lipnicy. To już kolejna próba budowy stacji bazowej w tej miejscowości. Czy inwestycja ma szansę dojść do skutku?

Inwestor, w tym przypadku sieć Play, ma w planach wybudować kolejną stację bazową w Lipnicy, w obrębie działki nr 1020.

Ostatnia próba zakończyła się decyzją odmowną ze strony wójta Józefa Tęczy i odwołaniem do tarnobrzeskiego SKO ze strony sieci Play. Jak będzie tym razem?

Mogli zgłosić uwagi

Wniosek od firmy P4 w sprawie wydania decyzji o ustaleniu lokalizacji celu publicznego na budowę stacji bazowej telefonii komórkowej wraz z wewnętrzną linią zasilającą i kanalizacją kablową wpłynął do wójta gminy Dzikowiec 29 grudnia ubiegłego roku.

Na temat planowanej inwestycji w terminie 14 dni od dnia ukazania się zawiadomienia mogli osobiście w urzędzie wypowiedzieć się tamtejsi mieszkańcy. Mieli oni prawo do złożenia ewentualnych uwag lub zastrzeżeń.

W dzikowieckim urzędzie gminy zapytaliśmy mailowo, co wiadomo o wspomnianym obiekcie - ile ma mieć metrów wysokości i szerokości oraz ile ma posiadać anten sektorowych. Pytaliśmy także o to, czy w wyznaczonym terminie wpłynęły jakiekolwiek zastrzeżenia od mieszkańców Lipnicy i czy wójt jest skłonny wydać decyzję odmowną dla ustalenia lokalizacji w przypadku, gdy budowie sprzeciwią się mieszkańcy. Na odpowiedź czekamy.

Nie chcieli mieszkańcy

Podobną stację Play chciało wybudować w obrębie innej działki. Wieża miała mieć 62 metry wysokości i posiadać przekrój powyżej sześciu metrów. Dodatkowo maszt miał być wyposażony w pięć anten radioliniowych. Wniosek w tej sprawie wójt Józef Tęcza otrzymał na przełomie pierwszego i drugiego kwartału ubiegłego roku.

Inwestycji stanowcze "nie" powiedzieli wówczas mieszkający tam ludzie, którzy postanowili napisać petycję do swojego włodarza. W tej właśnie sprawie wpłynął protest zbiorowy mieszkańców, który zawierał 216 podpisów. Szef gminy otrzymał również 11 protestów od stron postępowania.

- Planowana inwestycja jest w bliskim sąsiedztwie domów jednorodzinnych, WOZ w Lipnicy (zespół opieki zdrowotnej - przyp. red.), szkoły podstawowej, boiska piłkarskiego i wielofunkcyjnego oraz terenowych urządzeń sportowych, klubu dziecięcego. Niezrozumiała jest dla nas taka lokalizacja stacji bazowej w tak bliskim sąsiedztwie centrum wsi, gdzie skupia się większość instytucji, w których pracują jej mieszkańcy, a przede wszystkim uczą się najmłodsi jej członkowie

- argumentowali w petycji mieszkańcy.

Ci wielokrotnie zaznaczali, że będą przebywać w obszarze zwiększonego promieniowania, co będzie miało negatywne skutki społeczne, jak i zdrowotne.

Maszt wrócił do wójta

Wójt Józef Tęcza poparł wtedy wolę mieszkańców i wydał decyzję odmowną w sprawie ustalenia lokalizacji inwestycji celu publicznego.

Inwestorowi przysługiwało natomiast prawo do odwołania się od decyzji wójta. Mógł to zrobić, składając wniosek odwoławczy do właściwego terytorialnie Samorządowego Kolegium Odwoławczego, w tym przypadku w Tarnobrzegu. Tak też się stało. 

Do tarnobrzeskiego SKO odwołanie Play wpłynęło 15 marca. Finalnie SKO w Tarnobrzegu uchyliło zaskarżoną decyzję, przekazując sprawę do ponownego rozpatrzenia przez organ pierwszej instancji, w tym przypadku gminie Dzikowiec.

W dzikowieckim urzędzie zapytaliśmy w poniedziałek (23 stycznia) o postępy w tej sprawie. Chcieliśmy się dowiedzieć, czy miała ona już swój finał i przede wszystkim, jaką decyzję podjął wójt Tęcza. Na odpowiedź w tej kwestii również czekamy. Do tematu wrócimy.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy