Reklama

Płatna strefa parkowania w Kolbuszowej? Będą konsultacje

Opublikowano: sob, 16 lut 2019 19:34
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI W poniedziałek, 18 lutego, odbędzie się spotkanie konsultacyjne z mieszkańcami na temat wprowadzenia płatnej strefy parkowania w rynku.

- Zamierzeniem konsultacji jest poznanie Państwa opinii oraz sugestii na temat wprowadzenia i funkcjonowania płatnej strefy parkowania - czytamy na stronie kolbuszowskiego magistratu.

Spotkanie odbędzie się o godz. 15 w siedzibie Fundacji na rzecz Kultury Fizycznej i Sportu - ul. Wolska 2 w Kolbuszowej. 

Pismo do przedsiębiorców 

O planach związanych z wprowadzeniem opłat za postój na Placu Wolności w Kolbuszowej, pisaliśmy w styczniu. Jak informowaliśmy, władze miasta poinformowały mieszkańców i przedsiębiorców z kolbuszowskiego rynku, że 30 grudnia 2018 upływa pięcioletni termin ważności projektu unijnego, w ramach którego zmodernizowano centrum miasta. 

Po tej dacie jest już możliwe wprowadzenie strefy płatnego parkowania na terenie parkingów przy rynku, którą może ustalić rada miejska na wniosek burmistrza. Wcześniej jednak taki wniosek muszą zaopiniować organy zarządzające drogą i ruchem na drodze.

Nasza ankieta

Temat wzbudził spore zainteresowanie wśród mieszkańców miasta i okolicznych sołectw. W naszej ankiecie dotyczącej wprowadzenia strefy płatnego parkowania, wypowiedziało się ponad tysiąc osób. Większość z nich stwierdziła, że nie jest to dobry pomysł. 

Internauci chętnie też wypowiadali się w tej sprawie. - Większość miejsc parkingowych zajmują okoliczni pracownicy, a dla klientów nie ma miejsca. Proponuję zrobić tak jak w Galerii Rzeszów. Pobieram bilecik. 2 godziny są darmowe. Przed wyjazdem skanuję bilet i uiszczam ewentualną opłatę. Problemem może być jedynie brak miejsca na zatrzymanie i pobranie biletu i nie blokowanie ruchu - zaproponowała jedna z osób. 

Propozycje

- Wystarczy 1.50 za pierwszą godzinę. Pierwsze 15/30 min darmo. Wystarczy spojrzeć na Rzeszów. Cały dzień od 9 do 17 kosztuje około 20 zł. A w KLB w godzinach 9-17 zaparkować na rynku graniczy z cudem - napisał Dawid. 

- Ludzie trochę logiki a zwłaszcza dla rządzących powiatem, bo widzę ze wiedzę z zakresu ekonomii kończyli w podstawówce. Jeżeli parkingi będą płatne to właściciele sklepów zostawiający swoje samochody będą płacili za parking, więc wiadome, że przez to podniosą ceny swoich usług i towarów, gdzie i tak już z tym jest słabo w Kolbuszowej. Ludziom też przestanie się tam opłacać jeździć, więc będą udawać się do większych miast do galerii, gdzie za parking się nie płaci. Stracą na tym sklepy oraz inne lokale i wtedy mniej pieniędzy trafi do skarbu miasta - stwierdził z kolei Dariusz. 

- Jedna godzina gratis a druga 5 zł i będzie luźno - zaproponował Józef. 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (3)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 3 lata temu | ocena +3 / -0

  Romek

  Bardzo dobry pomysł z parkomatem w końcu zwykli ludzie zaparkują bez problemu, a nie przed godz 9:00 już 70% miejsc jest zajęte przez osoby pracujące w sklepach na rynku.

 • 3 lata temu | ocena +3 / -2

  Rafał

  Bardzo dobre rozwiązanie z tą płatną strefą. Może w końcu będzie można spokojnie zaparkować samochód w tym małym miasteczku. Jeśli chodzi o opłaty to proponowałbym jak za granicą pierwsza godzina postoju gratis. Zamiast bramek z bilecikiem lepiej użyć zwykłego parkometru za szybą, a zaoszczedzi to sporo czasu przy parkowaniu. Straż miejska niech we... Rozwiń

 • 3 lata temu | ocena +3 / -2

  jagna

  A ja uważam że taka płatna strefa to dobry pomysł. Do skarbonki miasta coś wadnie a wielu co na chwile się zatrzymuje będzie zadowolonych.