Reklama

Plany na 2023 rok czyli na co zostanie wydany fundusz sołecki w Weryni

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Archiwum Korso

Plany na 2023 rok czyli na co zostanie wydany fundusz sołecki w Weryni - Zdjęcie główne

O planowanych inwestycjach rozmawiamy ze Zbigniewem Pytlakiem, sołtysem Weryni. | foto Archiwum Korso

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Ponad 52 tys. zł do wydania w 2023 roku mają mieszkańcy Weryni w swoim sołeckim budżecie. Na co przeznaczą pieniądze?

O tym mówi Zbigniew Pytlak, sołtys sołectwa, który do wydania ma taką samą kwotę jak Kolbuszowa Dolna czy Nowa Wieś. 

W tym roku będzie kontynuowany remont domu ludowego i jego doposażenie. Na ten cel zaplanowano 22 347,20 zł. - To kolejny rok, kiedy działamy z tym tematem - mówi sołtys Pytlak. W planie jest m.in. wymiana drzwi. - Dużo jest do zrobienia, a pieniędzy garstka - stwierdza nasz rozmówca, wyliczając, chociażby ocieplenie budynku czy wykonanie schodów. 

Kolejne 13 tys. zł ma trafić na remont dróg gminnych (utwardzenie ich kamieniem), a 2,5 tys. zł na koszenie rowu melioracyjnego w sołectwie. - Dwa razy w roku koszony jest rów i skarpy za kościołem - dodaje nasz rozmówca. 

Mieszkańcy pomyśleli także o miejscowych strażakach i zaplanowali dla nich 1,5 tys. zł na zakup umundurowania. 

W tym roku w Weryni ustawione zostaną również tabliczki z numerami domów. W 2022 roku na cel przeznaczono 10 tys. zł. Taka sama kwota wydana zostanie z funduszu sołeckiego w tym roku. - Tablice są już, tylko kwestia ich montażu. Mają one pojawić się na terenie sołectwa na wiosnę - zapowiada gospodarz wsi. 

Podczas zebrania wiejskiego, kiedy dzielono fundusz sołecki, pojawiła się propozycja, aby 3 tys. zł przeznaczyć na kultywowanie tradycji. Sołtys Pytlak wyjaśnia, że jest przeciwny organizacji imprez czy spotkań z sołeckich pieniędzy. - Wszystkie imprezy organizujemy we własnym zakresie - przypomina i dodaje, że wspomniana kwota trafi ostatecznie do puli przeznaczonej na remont domu ludowego. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy