Reklama

Placówka, przeznaczona na dzienny pobyt dla seniorów, powstała w jednym z budynków przy kościele pw. św. Brata Alberta

Opublikowano: ndz, 20 sty 2019 10:00
Autor:

Placówka, przeznaczona na dzienny pobyt dla seniorów, powstała w jednym z budynków przy kościele pw. św. Brata Alberta - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Jej otwarcie odbyło się w piątek, 11 stycznia, po mszy św. odprawionej przez biskupa Jana Wątrobę.

Wojewoda podkarpacki Ewa Leniart podziękowała wszystkim, którzy swą pracą i zaangażowaniem przyczynili się do powstania tego obiektu: - Słowa uznania kieruję do wszystkich zaangażowanych w pielęgnowanie i kultywowanie ogromnej spuścizny, jaką pozostawił po sobie św. Brat Albert. Państwa fachowość, zaangażowanie oraz osobiste predyspozycje sprawiają, że dzieło naszego wielkiego rodaka wciąż jest kontynuowane.

W placówce znajdzie się miejsce dla seniorów z gminy Kolbuszowa. W budynku znajduje się m.in. sala rehabilitacyjna, komputerowa czy świetlica. 

Na realizację projektu, w ramach którego powstał dom św. Brata Alberta dla 25 osób, parafia pozyskała unijne dofinansowanie w wysokości ponad 3,8 mln zł.

Projekt (całkowita wartość 4,5 mln zł) przewiduje również:
- realizację usług opiekuńczych w miejscu zamieszkania dla 15 osób
- realizację specjalistycznych usług opiekuńczych w miejscu zamieszkania dla 25 osób
- wprowadzenie sąsiedzkich usług opiekuńczych dla 10 osób
- wprowadzenie usługi teleopieki dla 35 osób

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.