Reklama

Piotr Panek zabiega o udzielenie odpowiedzi

Opublikowano:
Autor:

Piotr Panek zabiega o udzielenie odpowiedzi  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Jeden z samorządowców chce unormowania w kwestii zadawania pytań. Co na to przewodniczący Rady Miejskiej w Kolbuszowej?

Radny Michał Karkut zwrócił się do przewodniczącego prezydium Krzysztofa Wilka. - Dlaczego nie możemy uzyskać nawet płytkich podstawowych informacji? - dopytywał Karkut. Radny z Kolbuszowej Górnej zaznaczył, że przecież samorządowcy nie o wszystko muszą pytać na piśmie. Zdarzają się przecież sytuacje, kiedy pytania radnych pojawiają się bieżąco. 

Karkut zaznaczył, że dochodzi do takie absurdu, że niedługo trzeba będzie zmienić punkt obrad, jakim są sprawy różne, na podziękowania i pozdrowienia. Ze słowami przedmówcy zgodził się również radny Piotr Panek. Zaznaczając, że w sytuacji, kiedy urzędnik ma możliwość odpowiedzieć na zadane pytanie, powinien to uczynić.

- Zgodnie z wykładnią radcy prawnego, że nie możemy udzielać odpowiedzi na interpelacje bezpośrednio na sesji - wyjaśnił Krzysztof Wilk. Podkreślił on także, że należy stosować się do tego, co jest prawnie dozwolone. Zaznaczył także, że nic nie chce robić przeciwko radnym, ale zgodnie z prawem nie może inaczej postępować. 

A jak sytuacja wygląda w innych gminach naszego powiatu? Dla przykładu, w Niwiskach, nie ma problemu z tym, aby wójt odniosła się do zapytania samorządowca podczas trwającej sesji. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE