Reklama

Piotr Panek z Kolbuszowej Dolnej odznaczony medalem przyznanym przez prezydenta RP

Opublikowano: sob, 9 mar 2019 21:00
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI W czwartek, 7 marca, młodzież z Zespołu Szkół Technicznych w Kolbuszowej złożyła przyrzeczenie strzeleckie przed pomnikiem swojego patrona płk. Leopolda Lisa-Kuli w setną rocznice jego śmierci.

Uroczystość miała miejsce w Rzeszowie na Placu Farnym. 

- Po odśpiewaniu hymnu narodowego oraz podniesieniu flagi państwowej na maszt nastąpiło uroczyste wręczenie odznaczeń państwowych przez sekretarza stanu w Kancelarii Prezydenta RP Adama Kwiatkowskiego oraz Szefa Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych  Jana Józefa Kasprzyka - informuje Podkarpacki Urząd Wojewódzki w Rzeszowie. 

Tradycyjnie, już przed pomnikiem pułkownika, ślubowanie złożyli młodzi „Strzelcy". Wśród nich byli wychowankowie ZST w Kolbuszowej oraz Orlęta z Trześni prowadzone przez Aleksandrę Kuc.

Tego dnia, decyzją prezydenta Andrzeja Dudy, odznaczono zasłużonych na rzecz Związku Strzeleckiego „Strzelec” w Rzeszowie. Medal Stulecia Odzyskanej Niepodległości „Polonia Rediviva” przyznano m.in. inspektorowi Piotrowi Pankowi, zastępcy dowódcy Południowo– Wschodniego Okręgu Związku Strzeleckiego „Strzelec”. 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (2)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • 3 lata temu | ocena +1 / -0

    Junior

    Gratulacje!

  • 3 lata temu | ocena +2 / -0

    Kolbuszowianka

    Gratulacje !!!