PIŁKA NOŻNA 4 liga. Kontrowersyjny remis

PIŁKA NOŻNA 4 liga. Kontrowersyjny remis - Zdjęcie główne

WIADOMOŚCIZawodnicy Sokoła Kolbuszowa Dolna zanotowali w minionej kolejce piąty remis w tym sezonie. Po niezłej grze podzielili się punktami z Izolatorem Boguchwała.

Kolbuszowska drużyna w pierwszym kwadransie gry straciła bramkę. Wszystko przez utratę piłki w środku pola, po której goście doszli do dogodnej sytuacji. Sokół przejął inicjatywę, potrafił zdominować przeciwnika i chwilę później zdobył wyrównującego gola. Do siatki rywali trafił Mikołaj Płudowski. Dobijał strzał Mateusza Prokopa. Były gracz Hermana Hermanowa miał pecha kilka minut po przerwie. – Był zahaczany przez bramkarza rywali i upadł w polu karnym. Czekaliśmy na rzut karny, a tu sędzia dał Mateuszowi drugą żółtą kartkę – ubolewał Norbert Król, kierownik Sokoła.

To nie zniechęciło naszej drużyny, choć walka dziesięciu na jedenastu z pewnością nie była łatwa. Chwilę po czerwonej kartce dla Prokopa kolbuszowska drużyna wyszła na prowadzenie. Do siatki trafił wprowadzony po przerwie Kamil Adranowicz. Wszyscy gracze wchodzący z ławki dodali jakości grze Sokoła. W końcówce Sokół stracił czujność i zostawił rywalowi za dużo swobody. Goście to wykorzystali, zdobywając gola na 2:2.

Po końcowym gwizdku tematem numer jeden była kontrowersyjna sytuacja, po której sędzia Mateusz Mastaj z Dębicy zamiast podyktować karnego, ukarał drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką Mateusza Prokopa. – Można mówić o wypaczeniu wyniku. Na nagraniu widać, że Mastaj nie miał racji – zaznaczał Dorian Pik, spiker Sokoła. Arbiter z Dębicy szybko po meczu do domu nie wrócił, bo razem z asystentami musiał wysłuchać sporo uwag od obserwatora tych zawodów – Mariusza Złotka ze Stalowej Woli.

Sokół Kolbuszowa Dolna – Izolator Boguchwała 2:2 (1:1)

Bramki: Płudowski 31, Adranowicz 58 - Bogacz 13, Gajdek 85.   Sokół: Kozioł – Wójcik , B. Karkut, Ł. Gorzelany, Aab -  Kołacz, Prokop, Płudowski (56 Dziedzic, 82 P. Karkut), Sroka, Serwon (55 Miśko) – Wilk (53 Adranowicz).

POZOSTAŁE WYNIKI: Stal II Mielec – Błękitni Ropczyce 1:2, Piast Tuczempy – KS Pilzno 4:1, Karpaty Krosno – Igloopol Dębica 0:0, Stal II Stalowa Wola – Wisłok Wiśniowa 1:6, Start Pruchnik – Partyzant Targowiska 0:1, Głogovia Głogów Małopolski – JKS Jarosław 2:3, Korona Rzeszów – Polonia Przemyśl 3:1, KS Wiązownica – Ekoball Stal Sanok 2:1.