Reklama

Pijany 27-latek przyjechał samochodem na myjnię w Kolbuszowej. Na widok policjantów zaczął uciekać

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Podkarpacka Policja

Pijany 27-latek przyjechał samochodem na myjnię w Kolbuszowej. Na widok policjantów zaczął uciekać - Zdjęcie główne

Na widok policjantów pijany 27-latek zaczął uciekać. | foto Podkarpacka Policja

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Blisko 3 promile alkoholu miał kierowca volkswagena, który przyjechał samochodem na myjnię przy ul. Rzeszowskiej w Kolbuszowej. Przejeżdżający obok patrol policji powiadomił świadek. Na widok mundurowych 27-letni mężczyzna zaczął uciekać.

Incydent miał miejsce w piątek (17 lutego) około godz. 14:30 przy ul. Rzeszowskiej w Kolbuszowej. Patrolujących pobliski rejon policjantów zaczepił mężczyzna, który poinformował mundurowych, że znajdujący się na myjni samochodowej kierowca volkswagena, może być pod wpływem alkoholu.

ZOBACZ TAKŻE:

Kolbuszowscy policjanci niezwłocznie pojechali na pobliską myjnię. We wskazanym przez świadka miejscu znajdował się młody mężczyzna, który na widok radiowozu pośpiesznie wsiadł do samochodu i próbował uciec.

- Funkcjonariusze pojechali za volkswagenem i używając sygnałów świetlnych oraz dźwiękowych zatrzymali pojazd do kontroli drogowej. 27-letni mieszkaniec powiatu kolbuszowskiego, kierujący volkswagenem został przebadany na stan trzeźwości

- poinformowała w rozmowie z Korso kom. Jolanta Skubisz-Tęcza, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Kolbuszowej.

Badanie policyjnym alkomatem wykazało 2,76 promila alkoholu w jego organizmie. Mundurowi w konsekwencji zatrzymali mu prawo jazdy. Teraz za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem.

Kierowanie samochodem pod wpływem alkoholu, gdy jego zawartość we krwi przekracza 0,5 promila, jest przestępstwem, za które grozi:

  • grzywna uzależniona od dochodu (od 10 do 540 stawek dziennych; od 10 do 2000 złotych za stawkę dzienną), ograniczenie wolności lub pozbawienie wolności do 2 lat;
  • zakaz prowadzenia pojazdów na okres od 3 do 15 lat;
  • od 5000 do 60 000 złotych na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE