Reklama

Pijani rekordziści. Ile najwięcej "wydmuchali" kierowcy zatrzymani w powiecie kolbuszowskim w ciągu 10 lat?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Pijani kierowcy to wciąż plaga na polskich drogach. Nie odstraszają ich surowe kary. Każdego roku kolbuszowska policja informuje o dziesiątkach kierowców, którzy zdecydowali się wsiąść za kółko mimo pitego wcześniej alkoholu lub będąc na tzw. kacu. Ile "wydmuchali" rekordziści? Sprawdzamy.

W naszym zestawieniu znaleźli się kierowcy zatrzymani na terenie powiatu kolbuszowskiego w ciągu ostatnich 10 lat. Informacje, które przedstawiamy przygotowaliśmy na podstawie wiadomości, publikowanych przez Komendę Powiatową Policji w Kolbuszowej. 

Szczegóły w naszej galerii >>>

Nie w powiecie kolbuszowskim, ale w sąsiedniej Nowej Dębie w lipcu 2013 roku strażnicy miejscy znaleźli przy drodze krajowej w Tarnowskiej Woli mężczyznę, który nie reagował na żadne bodźce. Wezwali pogotowie. Jak się później okazało, był to 40-letni mieszkaniec Alfredówki, w którego organizmie znajdowało się 13,74 promila alkoholu.  Mężczyzna przeżył.

Za śmiertelną uważa się dawkę 6 promili alkoholu we krwi.

Od stycznia 2022 roku weszły w życie nowe przepisy zgodnie z którymi:

  • 2500 zł wynosi minimalna grzywna dla kierowcy, który prowadził pojazd mechaniczny, mają od 0,2 do 0,5 promila alkoholu we krwi. Dodatkowo musi się on liczyć z zakazem prowadzenia pojazdów od 6 miesięcy do 3 lat.

  • Jeżeli kierowca "wydmucha" powyżej 0,5 promila alkoholu wówczas jest to już przestępstwo, za co grozi: grzywna od 2,5 tys. zł do 30 tys. zł lub areszt do 30 dni oraz zakaz prowadzenia pojazdów  od 6 miesięcy do 3 lat.
 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy