Reklama

Pijana kobieta próbowała odjechać samochodem. Pomógł jej nietrzeźwy kolega

Opublikowano:
Autor:

Pijana kobieta próbowała odjechać samochodem. Pomógł jej nietrzeźwy kolega  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Policjanci z Kolbuszowej ustalili kierowcę jeepa, który wraz z dwoma pasażerami przyjechał na stację paliw. Po zatankowaniu auta i zrobieniu zakupów, cała trójka odjechała. Początkowo za kierownicę wsiadła pasażerka, która bezskutecznie próbowała wyjechać samochodem, kiedy się jej to nie udało, jej miejsce zajął drugi pasażer jeepa. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że wszyscy byli po alkoholu, a pojazd nie był dopuszczony do ruchu.

W sobotę (7 września) ok. godz. 1.30 w nocy, policjanci interweniowali na stacji paliw w Kolbuszowej Dolnej. Ze zgłoszenia wynikało, że na stację przyjechał jeep, którym najprawdopodobniej kierował nietrzeźwy mężczyzna. Oprócz kierowcy w samochodzie znajdowało się dwie osoby - mężczyzna i kobieta. Po zatankowaniu pojazdu i zrobieniu zakupów, wszyscy wsiedli do auta i odjechali.

Na miejsce zostali skierowani  policjanci z Ogniwa Patrolowo - Interwencyjnego. - Podczas patrolu na jednej z dróg gruntowych w Kolbuszowej Dolnej,  zauważyli jeepa - relacjonuje kom. Jolanta Skubisz-Tęcza, oficer prasowy KPP w Kolbuszowej. - Samochodem podróżowało dwóch mężczyzn, w wieku 21 i 23 lata oraz 23-letnia kobieta. Cała trójka została poddana badaniu na stan trzeźwości. 21-latek miał  0,9 promila, 23-latek - 0,4 promila, natomiast badanie kobiety wykazało ponad 1,5 promila alkoholu w jej organizmie.

Jak dodaje rzeczniczka kolbuszowskiej komendy, w ustaleniu osoby, która kierowała jeepem, pomocny okazał się monitoring, znajdujący się na stacji. Ustalono, że samochodem najpierw kierował 21-letni mieszkaniec gminy Kolbuszowa, którzy przyjechał na stację, następnie za kierownicę jeepa wsiadła kobieta. Kiedy nie udało się jej wyjechać,  na miejsce kierowcy wsiadł 23-latek. Mężczyzna  z powodzeniem uruchomił pojazd i odjechał ze stacji.

Policjanci wyjaśniają okoliczności tej sprawy.Jak się okazało pojazd nie posiadał również aktualnych badań technicznych.

Funkcjonariusze przypominają, że zgodnie z obowiązującymi przepisami usiłowanie popełnienia przestępstwa podlega również odpowiedzialności karnej.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE