Reklama

Pierwszaki z kolbuszowskiego LO po ślubowaniu

Opublikowano: czw, 12 paź 2017 12:33
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI W Liceum Ogólnokształcącym im. Janka Bytnara w Kolbuszowej odbyło się powitanie klas pierwszych. Uczniowie w obecności całej społeczności szkolnej złożyli uroczyste ślubowanie.

Uczniowie klas I przyrzekli kontynuować tradycję wcześniejszych pokoleń uczniowskich w duchu wartości Patrona – Janka Bytnara i Szarych Szeregów.

Po części oficjalnej odbyła się akademia przygotowana przez klasę II A pod opieką wychowawczyni klasy, p. Wandy Jasińskiej. Akademię zatytułowano „Na lasowiacką nutę”. Wszyscy uczestnicy uroczystości na chwilę przenieśli się do czasów dawnej lasowiackiej wsi. Lasowiacy zamieszkiwali głównie Równinę Tarnobrzeską i Płaskowyż Kolbuszowski, w widłach Wisły i Sanu. 

Uczniowie wraz z wychowawcami brali udział w konkurencjach związanych z obyczajami wiejskimi, tzn. oranie pola, omłoty, wykopki, pieczenie chleba czy kiszenie kapusty. Na koniec przedstawili własnego autorstwa piosenki „na lasowiacką nutę” o danym profilu klasy – o uczniach i wychowawcy.

Uczniowie klas pierwszych udowodnili, że świetnie poradzą sobie w szkole ze wszystkimi trudnościami. Od klas drugich otrzymali w prezencie tradycyjną lasowiacką łyżkę, aby nawzajem karmili się wiedzą i umiejętnościami i aby z powodzeniem przeszli edukację w Liceum, dostając się na wymarzone studia.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.