Reklama

Pieniądze dla strażaków ochotników z powiatu kolbuszowskiego. Na co?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Anna Pocałuń

Pieniądze dla strażaków ochotników z powiatu kolbuszowskiego. Na co? - Zdjęcie główne

W siedzibie Państwowej Straży Pożarnej w Kolbuszowej z dziewięcioma jednostkami OSP podpisano umowy. Wzięli w nim udział przedstawiciele druhów oraz Jacek Nita - komendant KP PSP w Kolbuszowej, Bogusław Kida - wiceprezes zarządu WFOŚiGW w Rzeszowie, poseł Zbigniew Chmielowiec i Andrzej Babiec, podkarpacki komendant wojewódzki PSP. | foto Anna Pocałuń

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI We wtorek (3 sierpnia) w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kolbuszowej odbyło się podpisanie i przekazanie umów na dofinansowanie zadania realizowanego w ramach ogólnopolskiego programu finansowania służb ratowniczych. Pozyskane pieniądze zostaną przeznaczone na zakup sprzętu i wyposażenia dla jednostek OSP.

Wsparcie finansowe pochodzi z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej dla Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie.

ZOBACZ TAKŻE: 27 sierpnia: Zawody Drwali w Kolbuszowej

- Zamierzeniem programu zwanego "Mały strażak" jest doposażenie jednostek ochotniczych straży pożarnych celem zwiększenia potencjału technicznego

- wyjaśnił podczas spotkania Bogusław Kida, wiceprezes zarządu WFOŚiGW w Rzeszowie. Aby otrzymać pieniądze na zakup potrzebnego wyposażenia, jednostki muszą zabezpieczyć 10 proc. wkładu własnego.

Dziewięć jednostek

Osiem jednostek z terenu powiatu kolbuszowskie dostanie zastrzyk gotówki w kwocie 10 tys. zł. OSP z Kolbuszowej Górnej otrzyma niewiele ponad 8 tys. zł. 

- Odbierzecie promesy na doposażenie swoich jednostek. Dziewięć OSP z powiatu kolbuszowskiego złożyło wnioski do wojewódzkiego funduszu i wszystkie te jednostki tę promesę otrzymały

- nadmienił poseł Zbigniew Chmielowiec

Sprzęt dla ludzi

Na Podkarpaciu jest ponad 260 jednostek OSP. 

- "Mały strażak" został zainicjowany na Podkarpaciu, ale rozrósł się na całą Polskę

- mówił Andrzej Babiec, podkarpacki komendant wojewódzki PSP.

- Każdy pozyskany sprzęt przez ochotnicze straże pożarne jest, według komendanta powiatowego jak i wojewódzkiego, cenny, bo służy mieszkańcom.  Sprzęt kupuje się dla ludzi. Ma on służyć ratowaniu tego, co najcenniejsze, czyli życia i zdrowia ludzi

- podkreślił nadbrygadier Babiec. Jak dodał, nowe doposażenie dla ochotników ma usprawnić ich działania. Zadbać o to, aby akcje ratownicze były skuteczne i przeprowadzone w sposób profesjonalny.

Jednostki, które dostały dofinansowanie:

  • OSP Kolbuszowa Górna
  • OSP Widełka
  • OSP Raniżów
  • OSP Staniszewskie
  • OSP Majdan Królewski
  • OSP Nowy Dzikowiec
  • OSP Nowa Wieś
  • OSP Wola Rusinowska
  • OSP Krzątka

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy