Reklama

Pięć nowych przejść dla pieszych w Kolbuszowej [MAPA]

Opublikowano:
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Na terenie miasta zbudowane zostaną nowe przejścia dla pieszych zlokalizowane w obrębie ulic: Grunwaldzkiej, Narutowicza, Krakowskiej oraz kolejne dwa w obrębie ul. Krzaklewskiego.

Przejście dla pieszych zlokalizowane w pasie drogowym ul. Narutowicza wykonane zostanie w poziomie jezdni i wyposażone będzie w system oznakowania aktywnego informujący kierowcę o osobie znajdującej się przy przejściu. Zamontowane zostaną punktowe elementy odblaskowe oraz lampy wczesnego ostrzegania, które aktywują się w momencie, gdy pieszy podejdzie do przejścia z czujnikami ruchu.  

Pasy dla pieszych znajdujące się na ul. Krakowskiej oraz na ul. Krzaklewskiego (przy skrzyżowaniu z ul. Grunwaldzką) będą zlokalizowane na progu zwalniającym płytowym. Zebra na ul. Grunwaldzkiej i druga na ul. Krzaklewskiego (przy skrzyżowaniu z ul. Obrońców Pokoju) wykonane zostaną w poziomie jezdni. Poprowadzone zostaną dojścia połączone z istniejącym chodnikiem.

- W obrębie wszystkich przejść przeprowadzone zostaną prace polegające na obniżeniu nawierzchni chodnika w strefie oczekiwania. Zostaną także  odpowiednio oznakowane i doświetlone. Dodatkowo na ich nawierzchni pojawią się fakturowe oznaczenia dla osób z dysfunkcjami wzroku

- informują pracownicy Urzędu Miejskiego w Kolbuszowej. 

Umowa z wykonawcą tego zadania - Rejonowym Związkiem Spółek Wodnych w Kolbuszowej, który został wyłoniony w trybie postępowania przetargowego, została zawarta w 18 października. Czas realizacji inwestycji to 45 dni od dnia podpisania umowy. Koszt budowy przejść wynosi ponad 269 tys. zł, z czego dofinansowanie pozyskane z rządowego funduszu rozwoju dróg to kwota prawie 208 tys. zł.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy