Reklama

Paweł Michno zrezygnował z bycia radnym. Skąd taka decyzja i kto zajmie jego miejsce w radzie?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Archiwum Korso Kolbuszowskie

Paweł Michno zrezygnował z bycia radnym. Skąd taka decyzja i kto zajmie jego miejsce w radzie? - Zdjęcie główne

Kto zajmie miejsce Pawła Michno w radzie miejskiej? | foto Archiwum Korso Kolbuszowskie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Paweł Michno, radny Rady Miejskiej w Kolbuszowej, zrezygnował z pełnienia funkcji przedstawiciela mieszkańców. Informację potwierdza Jan Zuba, burmistrz Kolbuszowej. Były już samorządowiec zostanie teraz dyrektorem biblioteki publicznej. Kto go zastąpi w radzie?

Informację o rezygnacji radnego Pawła Michno potwierdził w rozmowie z nami burmistrz Jan Zuba. - Mandat został wygaszony - nadmienił.

Od radnego do dyrektora

Były już samorządowiec ma teraz zostać dyrektorem Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Kolbuszowej. Dyrektora tej placówki powołuje jednoosobowo burmistrz. Szef kolbuszowskiej gminy poinformował nas, że nową funkcję ma on sprawować najprawdopodobniej od 29 września tego roku. - Czekamy na ostateczne podjęcie decyzji - dodał Zuba.

Andrzej Jagodziński, dotychczasowy szef biblioteki publicznej, przechodzi na emeryturę. Zwolnił się zatem jeden wakat. To najprawdopodobniej dlatego Paweł Michno zdecydował się zrezygnować z mandatu. Radny bowiem nie może być kierownikiem gminnej jednostki. Próbowaliśmy się skontaktować z głównym zainteresowanym. Bezskutecznie.

Ustawa o samorządzie gminnym (art. 24b.) mówi jasno:

- Osoba wybrana na radnego nie może wykonywać pracy w ramach stosunku pracy w urzędzie gminy, w której uzyskała mandat, oraz wykonywać funkcji kierownika lub jego zastępcy w jednostce organizacyjnej tej gminy

Godny następca?

Kto natomiast zastąpi Pawła Michno w Radzie Miejskiej w Kolbuszowej? Ostatecznie nowego samorządowca wskaże komisarz wyborczy.

Wszystko wskazuje jednak na to, że nowym przedstawicielem mieszkańców zostanie Stanisław Długosz, aktualnie pracownik MDK w Kolbuszowej. - Wynika to z listy wyborczej, z uzyskanej liczby głosów - nadmienił burmistrz miasta nad Nilem.

Miał on bowiem najwięcej głosów spośród kandydatów na radnych w wyborach samorządowych w 2019 roku, którzy nie otrzymali wówczas mandatu. Zdobył 143 głosy. Jak dodaje burmistrz, kandydat musi oczywiście zgodzić się na pełnienie funkcji.

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy