Reklama

Płatny parking przed Galerią nad Nilem, Stokrotką i Mrówką w Kolbuszowej. Ile czasu można za darmo z niego korzystać? [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI W Kolbuszowej będziemy mieć kolejny płatny parking. Mowa o terenie przy Galerii nad Nilem, Mrówce i Stokrotce. Klienci robiący zakupy będą mogli liczyć na darmowe miejsce po zabraniu bileciku z parkometru. Podano termin, od kiedy nowe zasady zaczną obowiązywać.

Przy obiektach handlowych zlokalizowanych wzdłuż drogi krajowej nr 9 w Kolbuszowej, coraz trudniej o wolne miejsce do zaparkowania samochodu. Widzą to właściciele Galerii nad Nilem, którzy zdecydowali o tym, aby parking zrobić płatnym. 

- Są osoby, które zostawiają tutaj samochody na wiele godzin. Są też tacy, którzy parkują i idą załatwić swoje sprawy np. na mieście. W efekcie nie ma miejsca dla naszych klientów, którzy podjeżdżają pod galerię i odjeżdżają, a my tym samym jesteśmy stratni 

- mówi Bogdan Korzępa, właściciel kolbuszowskiej galerii. 

Sytuacja ma się zmienić po uruchomieniu strefy płatnego parkowania. Obecnie trwają ostatnie prace z tym związane. Ustawione zostały cztery parkomaty - trzy z nich znajdują się przy wejściach głównych do Mrówki, Stokrotki i Galerii nad Nilem. Czwarty - przy wejściu bocznym do Mrówki. 

Płatną strefą objęty zostanie parking przed budynkami handlowymi i na boku (od strony Dworku). Płacić nie będą kierowcy, korzystające ze stacji paliw. 

- Mamy też miejsca wyznaczone dla naszych pracowników. Niebawem zakończymy oznakowywanie płatnych parkingów, tak, aby nikt nie był zaskoczony, że trzeba pobrać bilet. Przeprowadzony też akcję informacyjną 

- zapowiada Bogdan Korzępa.

Jak to wszystko ma wyglądać w praktyce? Kierowca, który zostawi auto w płatnej strefie, będzie musiał wziąć bilecik z parkomatu. Darmowy bilet upoważnia do bezpłatnego 3-godzinowego postoju. Na parkomacie trzeba będzie nacisnąć zielony przycisk i wprowadzić numer rejestracyjny auta. Następnie zatwierdzić jeszcze raz zielonym przyciskiem i pobrać bilet.


Instrukcja korzystania z parkomatu.

Co ważne, nie musimy wracać się do samochodu, żeby położyć go za szybą w widocznym miejscu (tak, jak jest to na rynku w Kolbuszowej). Bilet zabieramy ze sobą i idziemy na zakupy. 

Jeśli jednak zamierzamy spędzić więcej niż 3 godziny w obiektach handlowych, wówczas musimy się liczyć z opłatą wynoszącą 3 zł za czwartą i każdą kolejną godzinę. Tę opłatę uiszcza się w parkomacie. Można zapłacić gotówką (akceptowane nominały: 10 gr, 20 gr, 50 gr, 1 zł, 2 zł i 5 zł) lub zbliżeniowo kartą. 

Sprawdzaniem tego, czy kierowcy pobrali bilecik, czy też zapłacili za dodatkowe godziny postoju, będą się zajmować pracownicy zewnętrznej firmy. 

Płata strefa zacznie obowiązywać od 19 grudnia (poniedziałek).

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy