Reklama

Park Niepodległości w Kolbuszowej w letniej odsłonie [ZDJĘCIA MAPA]

Opublikowano:
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Park Niepodległości w Kolbuszowej to ciekawe miejsce na spacer. Zobacz, jak zmieniło się to miejsce.

Mieszkańcy już spacerują i odkrywają teren powstającego Parku Niepodległości w Kolbuszowej. Prace związane z pierwszym etapem jego budowy zakończyły się w listopadzie 2021 r. Nowe miejsce do wypoczynku i rekreacji zlokalizowane jest niedaleko kościoła pw. św. Brata Alberta, w sąsiedztwie osiedla, na którym buduje się coraz więcej domków jednorodzinnych. W parku regularnie prowadzone są prace pielęgnacyjne zasadzonych roślin, krzewów i drzew.

 

Pod koniec maja br. Gmina Kolbuszowa otrzymała bon inwestycyjny z rządowego funduszu „Polski Ład” Program Inwestycji Strategicznych, m.in. na realizację II etapu budowy Parku Niepodległości. W ramach tego etapu zaplanowano wykonanie ścieżek i kładek rekreacyjno-dydaktycznych, kurtyn wodnych, elementów i urządzeń sportowych oraz rekreacyjnych, toalet modułowych, oświetlenia i monitoringu obiektu.

 

Park Niepodległości podzielony został na kilka stref:

  • strefę reprezentacyjną (stanowiącą szeroki pas terenu wzdłuż południowej granicy parku, w której znajdzie się m.in. aleja dębowa, ogród żwirowy, zbiornik wodny z figurką krokodyla, kurtyny wodne, drewniane siedziska),
  • strefę zabaw (z zestawem do zabaw oraz pojedynczymi urządzeniami zabawowymi, urządzeniami siłowni plenerowej i rehabilitacji dla seniorów),
  • strefę wypoczynku biernego (z dużym rekreacyjnym trawnikiem, gdzie będzie możliwość organizowana, np. pikników)
  • strefę parku ekologicznego (z łąkami kwietnymi i drewnianymi kładkami spacerowymi).

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy