Reklama

Park Niepodległości w Kolbuszowej. Ogłoszono przetarg na drugi etap budowy

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Gmina szuka firmy, która zajmie się II etapem budowy Parku Niepodległości w Kolbuszowej. Zaplanowane prace mają zostać zrealizowane w ciągu 240 dni.

Nowe miejsce do wypoczynku i rekreacji zlokalizowane jest niedaleko kościoła pw. św. Brata Alberta w Kolbuszowej na osiedlu Błonie przy ul. Astrowej. Prace związane z pierwszym etapem jego budowy zakończyły się w listopadzie 2021 r. i obejmowały m.in: przygotowanie terenu, budowę alejek spacerowych i placów, sadzenie roślinności, budowę zbiornika wodnego oraz wykonanie sieci wodono-kanalizacyjnej i energetycznej.

Zagospodarowany został teren o powierzchni 2,5 ha, na którym rośnie 100 dębów szypułkowych posadzonych w celu upamiętnienia setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. 

Na wykonanie drugiego etapu prac gmina Kolbuszowa otrzymała pieniądze z Polskiego Ładu. 

- W ramach tego etapu zaplanowano wykonanie ścieżek i kładek rekreacyjno-dydaktycznych, kurtyn wodnych, elementów i urządzeń sportowych  oraz rekreacyjnych, toalet modułowych, oświetlenia i monitoringu obiektu

- wyliczają pracownicy kolbuszowskiego magistratu.

Wykonane zostanie też ogrodzenie całego parku. Powstanie siłownia plenerowa i plac zabaw. 


Mniej więcej tak ma wyglądać plac zabaw, który powstanie na terenie Parku Niepodległości w Kolbuszowej.

Samorząd szuka firmy, która zrealizuje zaplanowane zadania. Przetarg został ogłoszony początkiem lutego, a firma, która go wygra, będzie miała 240 dni na wywiązanie się z umowy. 

Park Niepodległości w Kolbuszowej podzielony został na kilka stref:

  • strefę reprezentacyjną (stanowiącą szeroki pas terenu wzdłuż południowej granicy parku, w której znajdzie się m.in. aleja dębowa, ogród żwirowy, zbiornik wodny z figurką krokodyla, kurtyny wodne, drewniane siedziska),
  • strefę zabaw (z zestawem do zabaw oraz pojedynczymi urządzeniami zabawowymi, urządzeniami siłowni plenerowej i rehabilitacji dla seniorów),
  • strefę wypoczynku biernego (z dużym rekreacyjnym trawnikiem, gdzie będzie możliwość organizowana, np. pikników)
  • strefę parku ekologicznego (z łąkami kwietnymi i drewnianymi kładkami spacerowymi).

Tu znajduje się park:

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy