Reklama

Paliły się lasy i trawy. Sprawdzamy, ile razy interweniowali strażacy w ciągu ostatnich 20 dni

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Archiwum Korso Kolbuszowskie

Paliły się lasy i trawy. Sprawdzamy, ile razy interweniowali strażacy w ciągu ostatnich 20 dni - Zdjęcie główne

Kolbuszowscy strażacy gasili pożary lasów i traw w sumie 17 razy w okresie od 1 do 20 marca. | foto Archiwum Korso Kolbuszowskie

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Kolbuszowska straż pożarna od początku marca kilkanaście razy interweniowała w związku z pożarami traw i lasów. Ile razy wyjeżdżali strażacy od 1 do 20 marca - czyli do pierwszego dnia astronomicznej wiosny? Sprawdzamy.

W kalendarzu 20 marca to pierwszy dzień astronomicznej wiosny. Do tego czasu kolbuszowscy strażacy kilkanaście razy interweniowali w powiecie kolbuszowskim. Paliły się suche trawy, nieużytki i lasy. Ludzie wykorzystują ciepłe dni na wypalanie traw i pozostałości roślinnych, co często wymyka się spod kontroli. Straż apeluje o rozwagę.

Ogień trawił lasy i nieużytki

Jak poinformował nas bryg. Marcin Wieczerzak, rzecznik Komendanta Powiatowego PSP w Kolbuszowej, kolbuszowska straż pożarna, w okresie od 1 do 20 marca, wyjeżdżała do tego typu pożarów w sumie 17 razy.

Pożary suchej trawy i nieużytków strażacy gasili 14 razy. Ogień pojawiał się m.in. w Majdanie Królewskim, Krzątce, Cmolasie oraz Świerczowie.


Wczoraj (niedziela, 20 marca) strażacy gasili pożar nieużytków w Cmolasie (przysiółek Dąbrówka). Fot. OSP KSRG Cmolas

Natomiast w trzech przypadkach paliły się lasy i młodnik. Takie interwencje strażacy odnotowali w Trzęsówce, Porębach Dymarskich i Nowej Wsi. O jednym z tych pożarów pisaliśmy tutaj: Pożar trawy i lasu w Trzęsówce. W ogniu prawie dwa hektary nieużytków i młodnika

W akcje gaszenia pożarów zaangażowane były liczne jednostki PSP i OSP z powiatu kolbuszowskiego.

Straż apeluje o rozwagę

Strażacy niemal codziennie wyjeżdżają do pożarów traw w naszym powiecie. Państwowa Straż Pożarna co roku przestrzega przed wypalaniem nieużytków, mimo to w dalszym ciągu dochodzi do takich sytuacji.

- Pamiętajmy, że wysuszone trawy palą się bardzo szybko, a ogień łatwo się rozprzestrzenia i trudno nad nim zapanować - podkreśla bryg. Marcin Wieczerzak, rzecznik kolbuszowskich strażaków. Wówczas stwarza duże niebezpieczeństwo dla osób i mienia, zwłaszcza gdy przeniesie się na pobliskie zabudowania. Może być śmiertelnie niebezpieczny także dla osób, które podpalają trawy

- podkreśla bryg. Marcin Wieczerzak, rzecznik kolbuszowskich strażaków.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy