Reklama

Ośrodek Zdrowia w Majdanie Królewskim doczeka się remontu. Skąd na to pieniądze?

Opublikowano:
Autor:

Ośrodek Zdrowia w Majdanie Królewskim doczeka się remontu. Skąd na to pieniądze?  - Zdjęcie główne

Po 24 latach oczekiwania SPZOZ w Majdanie Królewskim przejdzie gruntowny remont. Zostanie odnowione praktycznie wszystko. Sprawdzamy, co w planach.

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Gmina szuka wykonawcy, który zajmie się przebudową budynku ośrodka zdrowia w Majdanie Królewskim. Na czym będą polegać prace?

Chodzi o Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej przy ul. Strażackiej w Majdanie Królewskim. Prace modernizacyjne mają ruszyć jeszcze w tym roku. Najpierw jednak samorząd musi wyłonić wykonawcę, który zajmie się realizacją zadania.

Kasa z konkursu

Milion dla Niwisk, pół miliona dla Raniżowa i ćwierć miliona dla Majdanu Królewskiego. To wyniki zeszłorocznego konkursu Rosnąca Odporność za najwyższy w powiecie kolbuszowskim przyrost poziomu zaszczepienia mieszkańców przeciwko Covid-19 w okresie od 1 sierpnia do 31 października 2021. Na trzecim miejscu w powiecie kolbuszowskim znalazła się gmina Majdan Królewski z wygraną w wysokości 250 tys. złotych. To właśnie z tych pieniędzy zostanie wyremontowany SPZOZ.

Docieplić i odnowić

Prace remontowo-termomodernizacyjne mają polegać na demontażu niektórych elementów budynku oraz uzupełnienie więźby dachowej wraz z pokryciem. Zostanie wymieniona stolarka okienna i drzwiowa oraz zostaną wyszpachlowane i wymalowane stare tynki. 

Fundamenty oraz elewacja zostaną docieplone. Wokół budynku zostanie położona kostka brukowa. Na dachu ośrodka zdrowia powstanie instalacja fotowoltaiczna. Wewnątrz budynku zostanie wyremontowana instalacja sanitarna (CO, wodociągowa i kanalizacja) oraz elektryczna.

24 lata oczekiwania

Jak poinformował w rozmowie z nami wójt Jerzy wilk, SPZOZ w Majdanie Królewskim pierwszą modernizację przeszedł 24 lata temu. Ostatnia miała natomiast miejsce w 2012 roku. - W 1998 roku został rozbudowany poprzez dobudowę parterowej część obiektu, w której  obecnie obsługiwani są  pacjenci. W międzyczasie były prowadzone jedynie drobne prace remontowe (wymiana drzwi, okładziny schodów itp.) - przekazał włodarz i dodał:

- 10 lat temu została zrobiona termomodernizacja starej części ośrodka zdrowia. Obecnie mieszczą się tam gabinety stomatologiczne i część mieszkalna.

Teraz budynek przejdzie gruntowny i kompletny remont. Ma to poprawić nie tylko warunki pracy pracowników ochrony zdrowia, ale również i mieszkańców, którzy będą przychodzić do nich po pomoc.

CO Z PACJENTAMI? 

Jak poinformowała Janina Wójtowicz, zastępca wójta, SPZOZ na czas prowadzonego remontu będzie otwarty dla pacjentów. - Nie jest w ogóle planowane zamknięcie ośrodka zdrowia - nadmienia.

Jak wspomniała w rozmowie z nami, działalność może być w pewnym stopniu ograniczona, jednak na pewno nie będzie zawieszona.

Zgodnie z umową wykonawca ma tak ustalić harmonogram robót, aby nie zakłócić pracy ośrodka.

REMONT W 140 DNI 

Urząd gminy przetarg ogłosił w piątek, 13 maja. Firmy na złożenie oferty mają czas do końca miesiąca (30 maja) do godz. 11. Ich otwarcie ma z kolei nastąpić jeszcze tego samego dnia. Wykonawca, który wygra przetarg, będzie miał 140 dni na wykonanie zadania od dnia podpisania umowy.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy