Reklama

OSP Widełka włączona do KSRG na kolejne pięć lat. Sprawdzamy, ile razy interweniowali w ostatnich latach

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Archiwum Korso Kolbuszowskie

OSP Widełka włączona do KSRG na kolejne pięć lat. Sprawdzamy, ile razy interweniowali w ostatnich latach - Zdjęcie główne

Druhowie z Widełki w ciągu ostatnich pięciu lat wyjeżdżali do akcji ponad 150 razy. M.in. pomagali przy wypadku, do którego doszło w 2018 roku na DK9. Wtedy druhowie dopiero rozpoczynali swoją przygodę z KSRG. | foto Archiwum Korso Kolbuszowskie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Ochotnicza Straż Pożarna w Widełce po pięciu latach została ponownie włączona w struktury krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego. Ile razy, w ciągu ostatnich pięciu lat, druhowie wyjeżdżali do akcji?

Wręczenie decyzji o ponownym włączeniu jednostki OSP Widełka do krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego nastąpiło w sobotę (5 lutego) podczas walnego zebrania sprawozdawczego. 

Paweł Bernacki, prezes jednostki, odebrał akt przekazania z rąk st. bryg. Jacka Nity, Komendanta Powiatowego PSP w Kolbuszowej oraz Zbigniewa Chmielowca, posła na Sejm RP i jednocześnie przewodniczącego Parlamentarnego Zespołu Strażaków.

Ponowne włączenie po pięciu latach aktywności

Ochotnicza Straż Pożarna w Widełce to jedna z pięciu jednostek z terenu gminy Kolbuszowa, która jest włączona do krajowego systemu ratowniczo – gaśniczego. Ta konkretna jednostka należy do systemu od 2017 roku.  Przypomnijmy, że w gminie Kolbuszowa do KSRG należą również jednostki OSP z: Kolbuszowej Dolnej, Kolbuszowej Górnej, Kupna i Nowej Wsi.

Jak wyjaśnia mł. bryg. Paweł Tomczyk, przedstawiciel kolbuszowskich strażaków, po upływie pięciu lat - zgodnie z przepisami - konieczne było jej ponowne włączenie.

Warto dodać, że jednostka należąca do KSRG powinna spełniać szereg wymagań. Musi posiadać zarówno odpowiednie wyposażenie sprzętowe, określoną liczbę wyszkolonych druhów, skuteczne systemy łączności powiadamiania i alarmowania, jak również pozostawać w gotowości do podejmowania działań ratowniczych.

Po okresie pięciu lat OSP nadal spełniająca wszystkie te wymagania i aktywna wyjazdowo, może ubiegać się o ponowne włączenie do struktur systemu.

Nieustannie gotowi do niesienia pomocy

Ochotnicza Straż Pożarna w Widełce liczy 47 strażaków, w tym 31 z nich może brać czynny udział w działaniach ratowniczo-gaśniczych.

Jednostka ma jeden samochód ratowniczo-gaśniczy MAN TGM 18.320. Samochód posiada zbiornik wody o pojemności 4 600 litrów oraz autopompę o wydajności 2 900 litrów na minutę. 

Przypomnijmy, że fabrycznie nowy wóz druhowie z Widełki odebrali w październiku 2019 roku.

Liczba interwencji OSP Widełka w ciągu ostatnich 5 lat

  • Rok 2021 - 35 wyjazdów
  • Rok 2020 - 44 wyjazdów
  • Rok 2019 - 49 wyjazdów
  • Rok 2018 - 19 wyjazdów
  • Rok 2017 - 5 wyjazdów
Razem: 152 wyjazdów

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy