Reklama

Czujnik tlenku węgla uratował przed zaczadzeniem. Interwencja strażaków w Kolbuszowej

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: KW PSP Katowice / gov.pl

Czujnik tlenku węgla uratował przed zaczadzeniem. Interwencja strażaków w Kolbuszowej - Zdjęcie główne

Strażacy sprawdzili miernikiem budynek. Potwierdzili obecność tlenku węgla. | foto KW PSP Katowice / gov.pl

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI W niedzielę (6 lutego) po godz. 18 kolbuszowscy strażacy interweniowali w Kolbuszowej na ul. Św. Brata Alberta. W jednym z domów załączył się czujnik tlenku węgla. Można powiedzieć, że niewielkie urządzenie uratowało zdrowie, a nawet życie domowników.

Dyżurny kolbuszowskiej straży pożarnej zgłoszenie o załączonym czujniku tlenku węgla w kotłowni otrzymał wczoraj (6 lutego) o godz. 18:20. Strażaków wezwali mieszkańcy domu na ul. Św. Brata Alberta w Kolbuszowej.


O zdarzeniu poinformował nas bryg. Marcin Wieczerzak, oficer prasowy Komendanta Powiatowego PSP w Kolbuszowej.

Strażacy po dojechaniu na miejsce i sprawdzeniu miernikiem budynku, potwierdzili obecność tlenku węgla w pomieszczeniu, gdzie była zainstalowana czujka. Jak dodał w rozmowie z nami, na szczęście obyło się bez osób poszkodowanych. Czujnik czadu w porę zaalarmował domowników o niebezpieczeństwie.

Straż pożarna apeluje, żeby w miarę swoich możliwości, zaopatrzyć się w czujnik tlenku węgla. Nie kosztuje on wiele, bo około 100 złotych, a może uratować zdrowie, a nawet życie.

Bryg. Marcin Betleja, rzecznik Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego PSP, podsumował interwencje strażaków na terenie całego Podkarpacia, w związku z tlenkiem węgla.

Od 1 stycznia 2022 roku do dzisiaj (7 lutego) strażacy interweniowali 37 razy na terenie całego Podkarpacia w związku z tlenkiem węgla. 16 osób zostało poszkodowanych w tych zdarzeniach, natomiast dwie osoby poniosły śmierć.

Od 1 października ubiegłego roku (umowny początek sezonu grzewczego) do 7 lutego włącznie, strażacy wyjeżdżali do tego typu zdarzeń 86 razy. 36 osób wymagało pomocy medycznej, a 4 osoby zginęły.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy