Reklama

OSP prosi gminę o pieniądze. Ile i na co?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

OSP prosi gminę o pieniądze. Ile i na co? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Ochotnicza Straż Pożarna w Mazurach wnioskuje u raniżowskich samorządowców o przekazanie pewnej sumy pieniędzy. Jaka to kwota i na jaki cel ma służyć?

Pismo od OSP Mazury zostało odczytane podczas jednej z grudniowych sesji. Skierowane zostało do wójta i Rady Gminy Raniżów.

Mimo dużej konkurencji

- W imieniu Dziecięcej Drużyny Pożarniczej OSP Mazury zwracamy się z uprzejmą prośbą o dofinansowanie wyjazdu na II Turniej Halowy Dziecięcych Drużyn Pożarniczych, który odbędzie się 20 lutego w Zakrzowie - uzasadnia mazurska OSP. - Prośbę swoją motywujemy tym, że nasza drużyna po wcześniejszym przedstawieniu naszej działalności i mimo dużej konkurencji, a także ogromnej liczby miejsc została zakwalifikowana do turnieju - argumentują autorzy pisma. - Jest to dla nas ogromne wyróżnienie i szansa na zaprezentowanie naszych umiejętności, które nabywamy podczas ćwiczeń - dodają.

Dwa tysiące

Autorzy pisma przypomnieli adresatom, że działalność dziecięcej drużyny ma do spełnienia  kilka celów. Są to: popularyzowanie szkolenia pożarniczego wśród dzieci, wyrabianie nawyków bezpiecznego zachowania w sytuacjach zagrożenia, kształtowanie świadomości udzielania pierwszej pomocy innym, rozwijanie pasji sportowych, popularyzowanie zagadnień ochrony przeciwpożarowej, a przede wszystkim promocja działania dziecięcej drużyny.

- Wnioskujemy o kwotę 2 tys. zł, chociaż całkowity koszt wyjazdu to 3,5 tys. zł - podkreślili. Jak dodali, część potrzebnych środków zgromadzili własnymi siłami. - Nie jesteśmy jednak w stanie sfinansować całkowitych kosztów wyjazdu - zaznaczyli.

- Pragniemy też podkreślić fakt, że nasza Dziecięca Drużyna Pożarnicza jest jedyną funkcjonującą na terenie gminy i powiatu oraz trzecią na terenie województwa. Udział w ogólnopolskim turnieju będzie również promocją naszej gminy - zapewnili i poprosili i pozytywne rozpatrzenie prośby.

Pełna zgoda

Do pisma podpisanego przez Czesława Białasa, prezesa OSP w Mazurach, odniósł się jako pierwszy Jan Puzio, przewodniczący Rady Gminy Raniżów.

- Docierały (do mnie - przyp. red.) takie głosy, że rada dała pieniądze na wyjazd Lesiaków, Wolanów, a nic nie dała na Mazury - powiedział szef rady gminy. - To jest akurat pierwszy wniosek, który tutaj wpłynął, także jeśli chodzi o radę, to jest pełna zgoda, żeby te 2 tys. zł przeznaczyć na ten cel - przyznał. - Chyba że ktoś z państwa ma inne zdanie, to niech powie - dodał. 

Puzio zwrócił się również z pytaniem do Małgorzaty Puzio, skarbnika gminy. - Ja rozumiem to pani skarbnik w ten sposób, że dotyczy to wypłaty i realizacji w przyszłym roku budżetowym (aktualnym 2020, przyp. red.). Proszę mi powiedzieć, czy będą na to pieniądze? - zapytał.

Jak najbardziej

Odpowiedzi na pytanie Puzia udzielił Władysław Grądziel, wójt gminy Raniżów.  Jak powiedział włodarz, wniosek od OSP Mazury w tej sprawie otrzymał. 

- Rozmawialiśmy o tym z prezesem. Jeśli chodzi o przyszły budżet (budżet na 2020 rok - przyp. red.) to możliwości jakieś będą - stwierdził. 

Jak dodał, pieniądze zostaną ściągnięte najprawdopodobniej z wpłat alkoholowych lub z promocji gminy. - Bo to oczywiście jest też pewnego rodzaju promocja gminy, jeśli taka drużyna jedzie gdzieś tam w Polskę - przyznał i dodał: - Dobrze, że to jest u progu nowego budżetu, bo jeśli byłby to wydatek jeszcze na rok 2019, byłoby to praktycznie niemożliwe, a na przyszły to myślę, że jak najbardziej.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE