Reklama

OSP mogą liczyć na dodatkowe pieniądze z rządu. Jakie są warunki?

Opublikowano:
Autor:

OSP mogą liczyć na dodatkowe pieniądze z rządu. Jakie są warunki? - Zdjęcie główne

Strażacy m.in. pomagają dowozić osoby potrzebujące na szczepienie przeciwko Covid-19.

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Strażacy ochotnicy mają szansę na duże pieniądze. Wystarczy, że zaangażują się i będą pomagać w transporcie osób na szczepienie przeciwko Covid-19.

Jednostki OSP w ramach programu są nagradzane za pomoc w wykonywaniu szczepień. Przez taką pomoc rozumie się organizowanie i przeprowadzanie transportu personelu medycznego, wykonującego szczepienie, do/z miejsca zamieszkania pacjenta, organizowanie i przeprowadzanie transportu pacjenta do/z punktu szczepień lub innego miejsca wykonywania szczepienia czy organizowanie i prowadzenie tymczasowego punktu szczepień.

Celem programu jest przeciwdziałanie Covid-19 poprzez promocję i zapewnienie większej dostępności szczepień. Aby podnieść poziom zaszczepienia mieszkańców Polski, szczególnie na obszarach wiejskich i w mniejszych miejscowościach, Narodowy Program Szczepień został poszerzony o inicjatywę "Szczepimy się z OSP". Mogą wziąć w niej udział wszystkie jednostki OSP w Polsce.

Program został opracowany dzięki współpracy Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Ministerstwa Zdrowia. Przeprowadza go MSWiA przy pomocy Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej. Konkurs potrwa do końca października 2021 roku. Oficjalne ogłoszenie wyników nastąpi w listopadzie 2021 roku po przygotowaniu ostatecznego rankingu jednostek OSP przez Centrum e-Zdrowia.

Na stronie internetowej gov.pl/szczepimysie/osp znajdują się szczegółowe informacje dotyczące programu, jego zasady i regulamin. Jest tam również publikowany ranking  najlepszych jednostek OSP według liczby zdobytych punktów. Aktualizacja wyników następuje co tydzień we współpracy z Centrum e-Zdrowia.

W rankingu znalazło się dziesięć jednostek z Podkarpacia. Nie ma ani jednej jednostki z powiatu kolbuszowskiego. 

Na Podkarpaciu wsparcie w zwalczaniu Covid0-19 otrzymały jednostki:

 • OSP Domaradz (powiat brzozowski) - 27 140 zł
 • OSP Łodyna (powiat bieszczadzki) - 18 060 zł
 • OSP Żołynia (powiat łańcucki) - 17 480 zł
 • OSP Tarnobrzeg os. Sobów - 9 340 zł
 • OSP Zbydniów (powiat stalowowolski) - 3480 zł
 • OSP Niebieszczany (powiat sanocki) - 3600 zł
 • OSP Święcany (powiat jasielski) - 2 520 zł
 • OSP Skołyszyn (powiat jasielski) - 2 200 zł
 • OSP Sędziszów Małopolski (powiat ropczycko-sędziszowski) - 2 080 zł
 • OSP Harklowa (powiat jasielski) - 1 340 zł
 • Najwięcej, bo 117 560 zł, otrzymało OSP Plewiska z województwa wielkopolskiego.
Dane na wtorek (5 października) 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy