Reklama

Ósmoklasiści ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Kolbuszowej stanęli przed egzaminem z j. angielskiego [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI W czwartek (26 maja) punktualnie o godz. 9 rozpoczął się ostatni już egzamin ósmoklasisty. Uczniowie stanęli przed testem z języka angielskiego. Na kilka minut przed jego rozpoczęciem odwiedziliśmy z aparatem uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Kolbuszowej.

W Szkole Podstawowej nr 2 w Kolbuszowej do egzaminu ósmoklasisty z języka angielskiego lub opcjonalnie innego języka nowożytnego przystąpiło łącznie 92 uczniów. Dwójka wychowanków ma ten egzamin już za sobą. Jak mówi Jerzy Sitko, dyrektor szkoły, są to laureaci wysokiej rangi konkursu z języka angielskiego, przygotowywanego przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty.

Uczniowie na rozwiązanie wszystkich zadań mają równe 90 minut. Arkusz składa się zarówno z zadań zamkniętych, jak i otwartych. Ósmoklasiści zmierzą się także z napisaniem dłuższej wypowiedzi pisemnej.

Arkusz z języka angielskiego składa się z poszczególnych części - rozumienie ze słuchu, znajomość funkcji i środków językowych, rozumienie tekstów pisanych i na końcu - wypowiedź pisemna.

Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć tegorocznych ósmoklasistów. Na ich twarzach nie zabrakło uśmiechów. Nic dziwnego, w końcu to ich ostatni egzamin, który zwieńcza naukę w szkole podstawowej i otwiera drogę do szkół średnich.

Najważniejsze informacje o tegorocznych egzaminach ósmoklasisty:

Nie można nie zdać egzaminu ósmoklasisty. Nie ma progu punktowego, który jest konieczny do osiągnięcia podczas testu. Wynik ma jednak znaczenie w rekrutacji do szkół średnich.

Przystąpienie do egzaminu ósmoklasisty jest warunkiem ukończenia szkoły podstawowej. Jeśli uczeń z powodów zdrowotnych lub losowych nie przystąpi do egzaminu we wtorek, środę i czwartek, to będzie go pisał w drugim terminie wyznaczonych na 13-15 czerwca. 

Terminy dodatkowe egzaminu ósmoklasisty:

  • 13 czerwca 2022 r. (poniedziałek) o godz. 9 - egzamin z j. polskiego,
  • 14 czerwca 2022 r. (wtorek) o godz. 9 - egzamin z matematyki,
  • 15 czerwca 2022 r. (środa) o godz. 9 - egzamin z j. obcego nowożytnego.
 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy