Reklama

Oni już zgłosili się do urzędu. Dostaną koperty

Opublikowano: śr, 17 cze 2020 21:02
Autor:

Oni już zgłosili się do urzędu. Dostaną koperty - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Ilu wyborców zgłosiło chęć oddania swojego głosu korespondencyjnie? Sprawdzamy to w poszczególnych gminach z terenu powiatu kolbuszowskiego.

Wtorek, 16 czerwca, był ostatnim dniem, aby zgłosić chęć głosowania korespondencyjnego. Zgłoszenie będzie dotyczyło także ewentualnej drugiej tury wyborów. W wyborach Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej zarządzonych na 28 czerwca 2020 r. każdy wyborca może głosować korespondencyjnie. Ewentualna druga tura wyborów odbędzie się 12 lipca.

Wyborca głosujący w kraju ma otrzymać pakiet wyborczy nie później niż do dnia 23 czerwca 2020 r.

Urząd gminy prześle pakiet wyborczy za pośrednictwem Poczty Polskiej. W przypadku braku skrzynki pocztowej albo w przypadku, gdy skrzynka pocztowa uniemożliwia doręczenie pakietu wyborczego, zespół wystawi zawiadomienie o możliwości odbioru pakietu wyborczego we właściwej dla danego adresu placówce pocztowej. Zawiadomienie pozostawione zostanie w drzwiach mieszkania wyborcy.

Będzie ono zawierało informację o adresie właściwej placówki pocztowej oraz informację od kiedy i w jakich godzinach można odebrać pakiet wyborczy. Wyborca może odebrać pakiet wyborczy w terminie nie dłuższym niż jeden dzień od dnia pozostawienia zawiadomienia.

Ile osób zgłosiło chęć głosowania korespondencyjnego?

Dane z wtorku, 16 czerwca, godz. 12:

  • Cmolas - 12 osób na 6575 uprawnionych do głosowania
  • Dzikowiec - 30 osób na 5253 uprawnionych do głosowania
  • Majdan Królewski 36 osób na 7921 uprawnionych do głosowania
  • Raniżów - 26 osób na 5718 uprawnionych do głosowania
  • Kolbuszowa 103 osoby na 20195 uprawnionych do głosowani
  • Niwiska - 24 osoby na 4908 uprawnionych do głosowania

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.