Reklama

Reklama

Ogródki piwne wrócą na rynek w Kolbuszowej. Gmina czeka na oferty z pastelowymi parasolami

Opublikowano: pon, 16 kwi 2018 19:30
Autor:

Ogródki piwne wrócą na rynek w Kolbuszowej. Gmina czeka na oferty z pastelowymi parasolami  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI W tym roku ogródki mają być czynne od 28 kwietnia do 15 października.

Reklama

Osoby zainteresowane prowadzeniem letniej działalności w centrum Kolbuszowej, mają czas do jutra (17 kwietnia) do godz. 15 na złożenie dokumentów.

Aby jednak dostać w użyczenie kawałek gminnego gruntu, trzeba spełnić szereg wymogów. Przede wszystkim, w ogórkach może być prowadzona wyłącznie działalność gastronomiczna. Klientom musi być zapewniony dostęp do łazienki, która ma się znajdować w lokalu usytuowanym nie dalej niż 120 metrów od ogródka. W grę nie wchodzi ustawienie na rynku ubikacji przenośnych.

Na tym nie koniec. Klienci mają chodzić po sztucznej trawie a zewnętrzne ogrodzenie ogródka, od strony centrum rynku, trzeba obsadzić krzewami i kwiatami w drewnianych donicach. Uwaga! Co najmniej 50 proc. kwiatów muszą być to pelargonie w kolorze pastelowym. Nad głowami klientów mają znajdować się parasole, również w kolorze pastelowym.

Co ważne, na terenie ogródka obowiązywać będzie całkowity zakaz palenia a z napojów procentowych, do zaoferowania może być wyłącznie piwo.

Gmina jest gotowa użyczyć dwie działki, każda o powierzchni 100 m kw. Osoba, która zdecyduje się na poprowadzenie ogródka musi liczyć się z ewentualnymi karami:

  • 100 zł - za każdy dzień prowadzenia ogródka po zakończeniu umowy
  • 100 zł - za każdy dzień opóźnienia w rozpoczęciu działalności ogródka (otwarcie najpóźniej 4 maja)
  • 100 zł - za każde stwierdzenie nietrzymania donic w należytym stanie (w tym roślin w donicach)
  • 100 zł - za każdy stwierdzony brak tabliczki z informacją o zakazie palenia i informacji o lokalizacji WC

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (1)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • 4 lata temu | ocena +0 / -0

    wuj

    przy***sy już są zatwierdzeni do postawienia interesu